Dienas Bizness

 • 29 trešdiena,
  marts

  Aldonis, Agija

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8646

  USD: 1.0859

Ekonomika

Rīgas lidostā atlaides tikšot likvidētas  1

Rīgas lidostā jau no pavasara sezonas varētu tikt mainīta šobrīd pretrunīgi vērtētā Rīgas lidostas atlaižu sistēma, kas paredz piešķirt atlaides aviokompānijām atkarībā no pārvadāto pasažieru skaita.

Lidosta varētu ieviest sistēmu, kad vienlīdz lielas atlaides tiek piešķirtas visām aviokompānijām, vai arī ieviestas atlaides pēc lidojumu skaita uz Rīgas lidostu. Satiksmes ministrs Ainārs Šlesers laikrakstam Diena norādījis, ka līdzšinējais atlaižu mērķis: palielināt apgrozījumu un pasažieru skaitu lidostā, ir sasniegts, tāpēc lidosta varēs «pelnīt ar citiem pakalpojumiem, un nenoteiks atlaides, bet vienādi zemas cenas visiem.» Savukārt lidostas vadītājs Krišjānis Peters norāda, ka jau nākamajā nedēļā cer pabeigt aprēķinus un iesniegt tos valdībā, kurai tad arī būs jādod galavārds.

Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc lidosta un Satiksmes ministrija varētu atkāpties no līdzšinējās pozīcijas atlaižu jautājumā ir Eiropas Savienības jaunie likumi, kas neļauj piešķirt atlaides, pamatojoties uz pārvadātajiem pasažieru apjomiem, tomēr ļauj tās noteikt jauniem maršrutiem uz noteiktu laiku. Otrs iemesls ir tiesāšanās par atlaidēm ar Konkurences padomi, kurai jauno ES likumu dēļ ir stiprinājušās pozīcijas šajā tiesvedībā.

Saistītie raksti

Jaunākās ziņas kategorijā

Peru aizdegusies lidmašīna ar 141 cilvēku

Otrdien pēc avārijas nosēšanās Peru vidienes pilsētā Hauhā aizdegusies lidmašīna, kurā atradies 141 cilvēks, vēsta vietējie mediji. Negadījumā neviens cilvēks nav gājis bojā, tā kā pasažieri paspējuši laicīgi pamest lidmašīnu Boeing...

Reklāma