Dienas Bizness

 • 24 piektdiena,
  februāris

  Diāna, Dina, Dins

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8463

  USD: 1.0573

Ražošana

Foto: Kristians Putniņš, Dienas mediji

Rīgas lidosta ieviesīs elektronisku «face control» sistēmu  14

Alimentu nemaksātājiem un citiem meklēšanā esošajiem likumpārkāpējiem nākotnē izlidot ārpus valsts robežām varētu būt sarežģītāk nekā līdz šim.

To DB un LETLAW rīkotajās uzņēmēju brokastīs sacīja lidostas Rīga valdes priekšsēdētājs Arnis Luhse. Šajā projektā lidosta investēs 381,3 tūkst. Ls, no kuriem 129,6 tūkst. Ls būs ERAF līdzfinansējums. «Ja līdz šim biļešu pārbaudi pie mums veic cilvēki, tad no nākamā gada sākuma tas notiks elektroniski, tas atvieglos arī «slikto» jeb meklēšanā esošo likumpārkāpēju ķeršanu.

Piemēram, alimentu nemaksātājs, lai arī caur elektronisko kontroli tiks izlaists, tomēr pirms iekāpšanas lidmašīnā viņu jau gaidīs policija,» jauno sistēmu skaidro A. Luhse. Tāpat līdz ar šo sistēmas ieviešanu no Rīgas lidostas būs iespējams lidot ar SMS biļeti. Paredzēts, ka ar elektronisko kontroles sistēmu vispirms ieviesīs lidojumiem uz Šengenas valstīm, bet pēc tam arī visiem pārējiem lidojumiem. Papildu tiks modernizēta arī bagāžas saskaņošanas sistēma- pašlaik informācija par lidojumam nodoto bagāžu pilotam tiek nodota manuāli, turpmāk šī informācija tiks pārsūtīta automātiski, turklāt pilots nevarēs aizslēgt lidmašīnu, ja kādas bagāžas trūks.

Reklāma