Rīgas ostā šā gada pirmo četru mēnešu laikā kopumā pārkrauti 12,52 miljoni tonnu kravu, tādējādi ostai saglabājot lielākās Baltijas ostas statusu.

Kopš janvāra Rīgas ostā vērojams straujš kravu apgrozījumu kāpums, un gada pirmajos četros mēnešos Rīgas ostā ir apkalpots par 14,89 % vairāk kravu nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā, liecina Rīgas Brīvostas pārvaldes sniegtie dati.

Beramkravu segmentā ir 17,8% pieaugums jeb par nepilnu miljonu tonnu apstrādāto kravu vairāk nekā iepriekšējā gada četros mēnešos. Kopsummā tas veido 7,12 miljonus tonnu.

Tradicionāli dominējošā kravu grupa ir akmeņogles, kuru apjoma pieauguma dinamika ir 20,2% un šogad pārsniedz piecu miljonu tonnu robežu. Palielinās arī citu beramkravu, tai skaitā akmens šķembu, koksnes granulu, asfalta, pārkraušana. Par 17,2% pieaudzis koksnes šķeldas daudzums, bet metāllūžņu daudzums palielinājies gandrīz divas ar pusi reizes.

Apgrozījums samazinājies minerālmēslu pārvadājumos (-15%), kā arī rūdas (-69,7%), kūdras (-8%) un ferokausējumu (-24,7%) kravām.

Ģenerālkravu segmentā kopējais pieaugums ir 10,9%. Vislielākā pieauguma dinamika – 32,6%, - vērojama konteinerizēto kravu grupā. Kopumā šogad pārkrauti jau 1,23 miljoni tonnu konteineros ievietoto kravu. Straujais pieaugums liecina par konteinerizēto kravu popularitātes ieaugumu jūras pārvadājumos.

Ģenerālkravu segmenta Roll on/Roll of kravu grupā pieaugums bijis par 7,1%. Samazinājies ir pārkrauto kokmateriālu daudzums (-13%). Kā jau iepriekš vēstīts – kokmateriālu kravu pārkraušana pakāpeniski pāriet mazo ostu pārziņā, tāpēc Rīgas ostā šo kravu apjoms samazinās.

Lejamkravu statistika rāda, ka šā gada pieauguma dinamika ir 11,5%, kas kopumā veido 3,19 miljonus tonnu. No tiem absolūti lielākais apjoms (3,18 milj. t) ir naftas produkti.

Arī pasažieru pārvadājumu jomā attiecībā pret iepriekšējo gadu ir vērojama pozitīva dinamika (+4,6%) – tādējādi šogad Rīgas ostā apkalpoti 208 189 pasažieri, tostarp 4791 kruīza pasažieris.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra