Dienas Bizness

 • 25 svētdiena,
  septembris

  Rodrigo, Rauls

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8644

  USD: 1.1214

Ražošana

Rīgas osta samazina ostas maksu jēlnaftas pārvadātājiem

Pēdējā Rīgas brīvostas pārvaldes valdes sēdē pieņemts lēmums samazināt ostas maksu kuģiem, kuri pārvadā jēlnaftu.

Šīs maksas pazemināšana saistīta ar Rīgas ostas iekļaušanos pasaules zaļo ostu tīklā, raksta Neatkarīgā. Green Award jeb zaļais statuss tiek piešķirts ostām, kuras veicina savas teritorijas saglabāšanu, piesaistot kuģus, kuri ir droši ekspluatācijā, tādējādi samazinot risku piesārņojuma radīšanai ostas akvatorijā un jūrā, kā arī izmanto videi draudzīgas tehnoloģijas un to komanda ir labi sagatavota reaģēšanai nestandarta situācijās, kas saistās ar kuģošanas drošību un vides piesārņojumu. Kuģiem ar šo sertifikātu tiek piemērotas ostu maksas atlaides. Līdz ar to, ka arī Rīga iekļauta šo zaļo ostu sarakstā, tā varēs dot drošajiem kuģiem minētās atlaides.
Tieši jēlnafta ir viens no riskantākajiem kravu veidiem no piesārņojuma viedokļa. Ne mazāks svarīgs aspekts ir jaunu kravu piesaistīšana ostai. Līdz šim jēlnafta Rīgas ostā netiek pārkrauta, kaut arī ostas termināļu infrastruktūra ir atbilstoša šim kravu veidam. Ostas pārstāvji cer, ka rēderejas un stividorkompānijas novērtēs ostas piedāvājumu.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Wizz Air iepazīstina ar Airbus lidmašīnu A321neo

FOTO: Wizz Air iepazīstina ar Airbus lidmašīnu A321neo

Zemo izmaksu lidsabiedrība Centrāleiropā un Austrumeiropā Wizz Air kopā ar Airbus piektdien Budapeštas lidostā iepazīstināja ar Airbus lidmašīnu A321neo un uzsāka testēšanas turneju WIZZ pilotiem, informē Wizz Air. Kopš pirmā lidojuma...

Reklāma