Dienas Bizness

 • 24 pirmdiena,
  aprīlis

  Visvaldis, Nameda, Ritvaldis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8372

  USD: 1.0698

Ekonomika

Rīgas osta samazina ostas maksu jēlnaftas pārvadātājiem

Pēdējā Rīgas brīvostas pārvaldes valdes sēdē pieņemts lēmums samazināt ostas maksu kuģiem, kuri pārvadā jēlnaftu.

Šīs maksas pazemināšana saistīta ar Rīgas ostas iekļaušanos pasaules zaļo ostu tīklā, raksta Neatkarīgā. Green Award jeb zaļais statuss tiek piešķirts ostām, kuras veicina savas teritorijas saglabāšanu, piesaistot kuģus, kuri ir droši ekspluatācijā, tādējādi samazinot risku piesārņojuma radīšanai ostas akvatorijā un jūrā, kā arī izmanto videi draudzīgas tehnoloģijas un to komanda ir labi sagatavota reaģēšanai nestandarta situācijās, kas saistās ar kuģošanas drošību un vides piesārņojumu. Kuģiem ar šo sertifikātu tiek piemērotas ostu maksas atlaides. Līdz ar to, ka arī Rīga iekļauta šo zaļo ostu sarakstā, tā varēs dot drošajiem kuģiem minētās atlaides.
Tieši jēlnafta ir viens no riskantākajiem kravu veidiem no piesārņojuma viedokļa. Ne mazāks svarīgs aspekts ir jaunu kravu piesaistīšana ostai. Līdz šim jēlnafta Rīgas ostā netiek pārkrauta, kaut arī ostas termināļu infrastruktūra ir atbilstoša šim kravu veidam. Ostas pārstāvji cer, ka rēderejas un stividorkompānijas novērtēs ostas piedāvājumu.

Saistītie raksti

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Prezentēs Rail Baltica izmaksu un ieguvumu analīzi

Prezentēs Rail Baltica izmaksu un ieguvumu analīzi

Šodien, 24.aprīlī sākas Rail Baltica projektam veltīts divu dienu starptautisks pasākums Rail Baltica Global Forum 2017 - Building A New Economic Corridor, kura laikā skatīs Rail Baltica ekonomisko potenciālu, iepirkumu politiku...

Reklāma