Dienas Bizness

 • 26 trešdiena,
  oktobris

  Amanda, Kaiva, Amanta

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8947

  USD: 1.0925

Ražošana

Rīgas osta samazina ostas maksu jēlnaftas pārvadātājiem

Pēdējā Rīgas brīvostas pārvaldes valdes sēdē pieņemts lēmums samazināt ostas maksu kuģiem, kuri pārvadā jēlnaftu.

Šīs maksas pazemināšana saistīta ar Rīgas ostas iekļaušanos pasaules zaļo ostu tīklā, raksta Neatkarīgā. Green Award jeb zaļais statuss tiek piešķirts ostām, kuras veicina savas teritorijas saglabāšanu, piesaistot kuģus, kuri ir droši ekspluatācijā, tādējādi samazinot risku piesārņojuma radīšanai ostas akvatorijā un jūrā, kā arī izmanto videi draudzīgas tehnoloģijas un to komanda ir labi sagatavota reaģēšanai nestandarta situācijās, kas saistās ar kuģošanas drošību un vides piesārņojumu. Kuģiem ar šo sertifikātu tiek piemērotas ostu maksas atlaides. Līdz ar to, ka arī Rīga iekļauta šo zaļo ostu sarakstā, tā varēs dot drošajiem kuģiem minētās atlaides.
Tieši jēlnafta ir viens no riskantākajiem kravu veidiem no piesārņojuma viedokļa. Ne mazāks svarīgs aspekts ir jaunu kravu piesaistīšana ostai. Līdz šim jēlnafta Rīgas ostā netiek pārkrauta, kaut arī ostas termināļu infrastruktūra ir atbilstoša šim kravu veidam. Ostas pārstāvji cer, ka rēderejas un stividorkompānijas novērtēs ostas piedāvājumu.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Apstrīd 1,2 miljonu eiro vērto Salacgrīvas ostas zvejas kuģu piestātnes pārbūves iepirkumu

Iepirkumu uzraudzības birojs saņēmis personu apvienības TBJGC sūdzību par Salacgrīvas ostas pārvaldes iepirkuma rezultātiem, liecina paziņojums IUB mājaslapā. Konkursā uzvarējusi SIA Būvenergo A, kura piedāvāja piestātni pārbūvēt par...

Reklāma