Dienas Bizness

 • 27 otrdiena,
  septembris

  Ādolfs, Ilgonis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8709

  USD: 1.1262

Ražošana

Rīgas Satiksme ar e-biļetēm 1. aprīlī izjoko pasažierus  25

Ilgi gaidītās un solītās e-biļetes Rīgas sabiedriskajā transportā tomēr šodien izmantot visur vēl nav iespējams.

Par to Db pārliecinājās arī personīgi, vakar Narvesen veikalā iegādājoties e-biļeti 10 braucieniem, kuru šorīt 4. trolejbusā tomēr nebija iespējams lietot, jo viedkartes nolasošais automāts rādīja uzrakstu, ka e-biļetes nolasīšana atteikta. Darbībā ar e-biļeti ieinteresēti iesaistījās arī citi trolejbusa pasažieri, kas gan paši nebija riskējuši iegādāties jauno Rīgas Satiksmes viedbiļeti, kuras ieviešana tika solīta jau pirms mēneša, bet par 1. aprīļa joku izrādījusies arī šodien.

<em>Rīgas Satiksme</em> ar e-biļetēm 1. aprīlī izjoko pasažierusemRīgas Satiksme/em ar e-biļetēm 1. aprīlī izjoko pasažierusSatraukti ir arī autobusu pasažieri, jo autobusos no šodienas vairs nav konduktoru, taču galapunktos jaunā parauga viedkartes iegādāties nav iespējams. Tā kā vecā parauga biļešu kompostieri autobusos nav, vienīgais ceļš ir pirkt par 10 santīmiem dārgāku biļeti pie autobusa vadītāja vai braukt par «zaķi». Grūti gan pateikt, vai nespēja iegādāties jaunās e-biļetes ir sliktāka par aktīvi aģitējošām Narvesen pārdevējām, kas jaunās, nedaudz lētākās e-biļetes mudina pirkt, lai gan sabiedriskajā transportā tās tomēr vēl izmantot nevar. Pagaidām Db.lv neizdevās gūt skaidrību, vai nedarbojošās viedbiļetes ir tās tirgotāju vaina, jo e-biļetēs varbūtēji nav ielādēta nepieciešamā informācija, vai defektīvi ir Rīgas Satiksmes par 14 milj. Ls uzstādītie jaunie biļešu lasīšanas automāti, kuri viedbiļetes pagaidām nelasa.
Ne ar Rīgas Satiksmes (RS), ne Narvesen pārstāvjiem Db pagaidām sazināties neizdevās. Arī RS informatīvais tālrunis šodien tehnisku iemeslu dēļ nedarbojas.

Pēc RS solītā, no šodienas visos Rīgas tramvajos, trolejbusos un autobusos vajadzēja varēt izmantot jaunā parauga viedbiļetes un personalizētos e-talonus ar mikroshēmām. Bija paredzēts, ka viedbiļetes varēs iegādāties 5, 10 un 20 braucieniem, 24 stundām, 3 vai 5 dienām atsevišķos vai visos pilsētas sabiedriskā transporta veidos.

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Wizz Air iepazīstina ar Airbus lidmašīnu A321neo

FOTO: Wizz Air iepazīstina ar Airbus lidmašīnu A321neo

Zemo izmaksu lidsabiedrība Centrāleiropā un Austrumeiropā Wizz Air kopā ar Airbus piektdien Budapeštas lidostā iepazīstināja ar Airbus lidmašīnu A321neo un uzsāka testēšanas turneju WIZZ pilotiem, informē Wizz Air. Kopš pirmā lidojuma...

Reklāma