Dienas Bizness

 • 28 piektdiena,
  aprīlis

  Gundega, Terēze

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8442

  USD: 1.0881

Ekonomika

Rīgas satiksme atlaidīs 175 darbiniekus  8

Uzņēmuma Rīgas satiksme restrukturizācijas rezultātā plānota štata vietu samazināšana, kuras rezultātā tiks atlaisti 175 cilvēki, to skaitā arī vidējā vadības līmeņa darbinieki. Tā laikrakstam Neatkarīgā Rīta Avīze norāda SIA Rīgas satiksme valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens.

Viņš skaidro, ka tie, kuri zaudēs darbu, saņems kompensācijas 90% apmērā no pēdējā gada vidējās mēneša izpeļņas, kā to paredz likums. Rīgas satiksme darbiniekiem ir noslēgts arī kolektīvais līgums, kurš paredz lielākas atlaišanas kompensācijas, taču, kā skaidro L. Bemhens, līdz ar Ministru kabineta lēmumu vairākās sadaļās kolektīvais līgums nav spēkā līdz 2011. gadam, tādējādi uzņēmumam neesot tiesību izmaksāt papildu atlaišanas pabalstus.

L. Bemhens uzsver, ka jau kopš 2008. gada otrās puses uzņēmumā notikusi pakāpeniska darbinieku skaita samazināšana, kas īstenota saistībā ar darba apjoma samazināšanos.

Ieteikumus Rīgas satiksmei sniedz audita kompānija PricewaterhouseCoopers, kas veikusi pilnu uzņēmuma pārskatu un tagad palīdzēs Rīgas satiksmei ik gadu ietaupīt 1,2 miljonus latu.

Patlaban vidējā darba alga Rīgas satiksmē pirms nodokļu nomaksas ir 513,83 lati. Pēdējo gadu laikā atalgojums uzņēmumā samazinājies par 23%.

Saistītie raksti

Jaunākās ziņas kategorijā

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds  18

Viena no iespējām, kā mazināt akcīzes nodokļa celšanas negatīvo ietekmi uz Latvijas konkurētspēju, ir atjaunot ceļu fondu - nevis tikai autoceļu, bet kā ceļu fondu, jo ceļš ir ceļš – vienalga, vai tas ir dzelzceļš, vai autoceļš. Tas būtu...

Reklāma