Rīgas pašvaldības SIA Rīgas satiksme atteikusi veikt Rīgas domes (RD) opozīcijas deputātu lūgtos aprēķinus par dotācijas apjomu, kas būtu nepieciešama, lai Rīgā ieviestu bezmaksas braukšanu sabiedriskajā transportā.

RD opozīcijas – frakcijas Vienotība - deputāti pauduši viedokli, ka šis atteikums saistāms ar pašvaldības vadītāja Nila Ušakova «pavēlēm», kurš «nevēloties atzīt, ka negrib ievies bezmaksas braukšanu sabiedriskajā transportā».

Rīgas satiksmes pārstāvis Viktors Zaķis jau iepriekš pauda, ka bezmaksas sabiedriskā trnasporta izmaksas Rīgā ir grūti aprēķināmas un tās atkarīgas no vairākiem faktoriem. Jārēķinās ar tādiem blakus faktoriem kā to, ka krasi pieaugs pārvadāto pasažietu skaits, kas noticis nestrādājošo pensionāru gadījumā, kuri transportu var izmantot bez maksas.

«Piedāvājot visiem, pieaugs pasažieru skaits, kas to izmantos. Tas nozīmē, ka būs jāpārorganizē maršrutu skaits un sabiedriskā transporta kursēšanas grafiki,» iepriekš pauda V. Zaķis, piebilstot, ka būtu jāņem vērā arī degvielas cenu kāpumu.

Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā Rīgas domes pārstāvji devās pieredzes braucienā uz Tallinu, kurā tiek plānots ieviest bezmaksas braucienus sabiedriskajā transportā. Iepriekš Rīgas mērs N. Ušakovs norādīja, ka būtu jāizpēta Igaunijas plāns, neizslēdzot iespēju, ka bezmaksas transports varētu būt arī Rīgā.

«Ja tuvākajā pilsētā tādas lietas notiek, mums vismaz jāsaprot, kā viņi to dara. Vai mēs to darīsim vai nedarīsim tas ir atkarīgs no tā, kādā veidā viņi [Tallina] to paveiks. Bet nu vismaz papētīt pieredzi būtu pareizi,» iepriekš pauda Rīgas mērs. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra