Pašvaldības SIA Rīgas satiksme patlaban neplāno ne pārdot, ne iznomāt tā rezerves parkā stāvošos autobusus vai trolejbusus, norādīja uzņēmuma pārstāvis Viktors Zaķis.

«Šādu iespēju varētu vērtēt tikai pēc tam, kad Rīgas satiksme būs iegādājusies jaunus autobusus un trolejbusus,» uzsvēra Zaķis, norādot, ka vēl pāragri runāt par to, ka Rīgas satiksme iznomās autobusus Rēzeknē jaunveidojamajam autobusu parkam.

Jau ziņots, ka Rēzeknes pašvaldība plāno veidot sabiedriskā autotransporta uzņēmumu SIA Rēzeknes satiksme, kas autobusus nomās no SIA Rīgas satiksme. Zaķis atzina, ka jaunveidojamā uzņēmuma pārstāvji ir viesojušies Rīgas satiksmē, un kādu sadarbības modeli noteikti ir iespējams atrast, tomēr viņš norādīja, ka tā bijusi pirmā iepazīšanās saruna un patlaban vēl nav skaidrs, ko un kā rēzeknieši vēlas darīt.

«Nav tā, ka mums ir pilni šķūnīši ar autobusiem un mums nav ar tiem ko darīt. Šobrīd tādas rezerves nav,» uzsvēra Zaķis, norādot, ka par rezerves autobusu un trolejbusu pārdošanu vai iznomāšanu varētu runāt tikai pēc jaunu trolejbusu un autobusu iepirkuma.

Uzņēmuma pārstāvis norādīja, ka par Rīgas satiksmes resursiem ir radies maldīgs iespaids pēc tam, kad medijos izskanēja Igaunijas kolēģu apgalvojums, ka tie iegādāsies Rīgas autobusus un trolejbusus, kurus Rīgas satiksme tur rezervē, bet ikdienā neizmanto. «Igauņi krietni pārspīlēja,» sacīja Zaķis.

Jau ziņots, ka Tallinas Tramvaju un trolejbusu kompānijas pārstāvji septembra sākumā viesojušies Rīgas satiksmē, lai apzinātu iespējas iegādāties Rīgas trolejbusus, kuri pēc maršrutu skaita samazināšanas atrodas dīkstāvē. Igaunijas laikrakstam Postimees uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Tomass Seps pavēstīja, ka uzņēmumam tuvākajā laikā jānoraksta aptuveni 25 no padomju laikiem lietoti trolejbusi, bet pašvaldībām noteikto kredītu griestu dēļ nav iespējams iegādāties jaunus transporta līdzekļus.

Izvērtējot visus apstākļus, Tallinas Tramvaju un trolejbusu kompānija secinājusi, ka vissaprātīgākais lēmums būtu iegādāties iztrūkstošos transporta līdzekļus no Rīgas, kur pēc 2009.gadā notikušās maršrutu samazināšanas par 20% vairāki desmiti trolejbusu stāvot nelietoti. Tallinas pašvaldība varētu iegādāties 25 trolejbusus, kas ražoti 1998.gadā, apgalvoja Seps.

Arī pirms diviem mēnešiem Rīgas satiksme uzsvēra, ka pagaidām rezerves autobusus un trolejbusus nav plānots pārdot.

Iepirkuma konkurss par jaunu autobusu un trolejbusu iepirkumu, iespējams, tiks izsludināts nākamā gada sākumā, nevis šogad, kā plānots iepriekš.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra