Iespējams, daļa maršruta mikroautobusu pakalpojumu sniedzēju atstās biznesu. Rīgas dome slēgs līgumu ar pašvaldības SIA Rīgas satiksme par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu Rīgas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā, šo funkciju pilnībā uzticot Rīgas satiksmei.

Jaunajā līgumā nav nodalīta atsevišķa maršrutu daļa, ko līdz šim apkalpoja privātie pārvadātāji, sniedzot paaugstināta komforta pārvadājumus. Patlaban Rīgā šādus pakalpojums sniedz kopumā septiņi uzņēmumi, kuru līgumi beigsies šā gada beigās.

Plānots, ka Rīgas satiksme sludinās iepirkumu konkursu, kurā pašreizējie maršruta taksometru pasažieru pārvadātāji tiks piesaistīti kā apakšuzņēmēji. Tas tiks darīts arī tāpēc, ka Rīgas satiksmei nav iespējas par saviem līdzekļiem iegādāties šādus transportlīdzekļus. Pēc līguma noslēgšanas varēs arī izsludināt minēto konkursu, DB norādīja Rīgas satiksmes vadītājs Leons Bemhens. Viņš arī piebilda, ka konkursā būs iespēja piedalīties gan uzņēmumiem, kas patlaban sniedz šos pārvadājumu pakalpojumu, gan arī, iespējams, pieteiksies kāds jauns uzņēmums.

Pēc viņa teiktā, līdzšinējā satiksmes maršruta tīklā nekādas būtiskas izmaiņas nav gaidāmas. Vienīgi tas tiks papildināts ar diviem jauniem maršrutiem. Attiecībā uz pasažieriem plānoti arī vairāki uzlabojumi, proti, transports kļūšot drošāks, kā arī tiks ievērots noteikts kustības grafiks. Tas būs iespējams, jo no nākamā gada arī maršruta mikroautobusus uzraudzīs Rīgas satiksme. L. Bemhens DB arī piebilda, ka jaunie pienākumi neprasīšot papildu līdzekļus no uzņēmuma, vienīgi pieaugs pārraugāmo transportlīdzekļu skaits. Piemēram, nepieciešamās GPS iekārtas, kuras ir obligāta prasība maršruta mikroautobusiem, būs jāiegādājas un jāuzstāda pašiem apakšuzņēmumiem. Savukārt Satiksmes departamenta direktora vietnieks satiksmes organizācijas un pasažieru pārvadājumu jautājumos Vitālijs Reinbahs atzīmēja, ka pārvadājumu nodošana Rīgas satiksmei ļaus samazināt administratīvo slogu darbiniekiem, kā arī ietaupīt kancelejas preču izdevumiem. Attiecībā uz biļešu cenām L. Bemhens uzsvēra, ka tās būs viens no izsludinātā iepirkuma kritērijiem, kā arī tiks vērtēts transportlīdzekļa tehniskais stāvoklis, drošība, kustību grafiki u. c.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra