Pašvaldības SIA Rīgas satiksme šogad plāno ieguldīt aptuveni 4,5 miljonus latu sabiedriskā transporta integrētās kustības kontroles, pasažieru drošības un informēšanas sistēmas ieviešanai, kas nodrošinās stingrāku kārtības un drošības kontroli sabiedriskajā transportā.

Kā šodien Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejā skaidroja Rīgas satiksmes speciālists Nils Kolečis, transportlīdzekļos plānots uzstādīt videonovērošanu salonā un ārpus tā, nofilmēto translējot arī pašiem pasažieriem, lai veicinātu pašdisciplīnu.

Sabiedriskā transporta vadītājiem savukārt tiks veikta automātiska alkohola reibuma kontrole. Tiklīdz alkometrā tiks fiksēts konkrēts mērījuma slieksnis, automātiski tiktu liegta iespēja transportlīdzeklim pārvietoties un informācija tiks nodota dispečeru dienestam.

Sabiedriskā transporta salonos tiks izvietotas drošības jeb SOS pogas, ar kuru palīdzību pasažieri šoferim varēs ziņot par ārkārtas situācijām transportā. Vadītājs savukārt vidoenovērošanas sistēmā varēs redzēt, kas notiek, un par to informēt dispečeru dienestu.

Projektu pēc Rīgas satiksmes pasūtījuma realizēs tā meitasuzņēmums Rīgas acs. Projekta kopējās izmaksas sasniegs 4,5 miljonus latu, pastāstīja Rīgas acs valdes priekšsēdētāja Anita Gaile. Sistēmu uzstādīšanu plānots sākt jau šogad un pabeigt trīs gadu laikā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra