Dienas Bizness

 • 6 otrdiena,
  decembris

  Nikolajs, Niklāvs, Niks, Nikola

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8421

  USD: 1.0734

Ražošana

Rīgas Satiksme pieļauj smagas kļūdas zemās grīdas trolejbusu iegādē  33

Sakarā ar to, ka Rīgas Satiksme paņēmusi aizņēmumu eiro, nevis latos kā iepriekš saskaņots, tagad nepietiek naudas paredzēto trolejbusu iegādei.

Tāpēc SIA Rīgas satiksme (RS) iepirkumu komisijas priekšsēdētājs Igors Volkinšteins ir lūdzis RS padomei atļauju «piesaistīt papildu līdzekļus» 8 miljonu eiro apmērā 12 metru zemās grīdas trolejbusu ŠKODA 24Tr IRISBUS piegādes līguma realizācijai.

ŠKODA 24Tr IRISBUS (Foto: skoda.cz)ŠKODA 24Tr IRISBUS (Foto: skoda.cz)

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Andrejs Požarnovs juties nepatīkami pārsteigts par šādu prasību, jo 2006.gada 24.maijā RS padome pieņēma lēmumu par to, ka kopējā paredzamā trolejbusu piegādes līguma summa ir līdz 55 miljoniem latu. Par šo summu paredzēts iegādāties 150 jaunus 12m garus divasu trolejbusus. Taču, veicot finanšu piesaistes iepirkumu procedūru, ar bankām ticis noslēgts līgums par 55 miljonus eiro nevis latu aizņēmumu.

«Skaidrs, ka naudas ir pietrūcis, un kāds mēģina iziet no situācijas, ņemot talkā ne visai korektus līdzekļus, tāpēc esmu lūdzis pašvaldības SIA Rīgas satiksme valdes priekšsēdētājam Leonam Bemhenam veikt dienesta izmeklēšanu un noskaidrot, kas ir vainojams kļūdainos aprēķinos par summu, kas nepieciešama jaunu trolejbusu iepirkumam. «Turklāt te nav runa par papildu līdzekļiem, bet par smagas kļūdas labošanu. Un par kļūdu ir jāatbild tam, kas ir kļūdījies,» uzsver A.Požarnovs.

Jaunākās ziņas kategorijā

BAA Training sadarbībā ar SmartLynx Airlines atklāj jaunu Pilotu mācību programmu

BAA Training sadarbībā ar SmartLynx Airlines atklāj jaunu Pilotu mācību programmu

Eiropas standarta aviācijas mācību centrs BAA Training ir uzsācis partnerību ar aviokompāniju SmartLynx Airlines, lai ieviestu jaunu Pilotu kadetu programmu, informē centra pārstāvji. Piecu gadu līgums paredz, ka aviokompānija nodrošinās...

Reklāma