Dienas Bizness

 • 29 trešdiena,
  marts

  Aldonis, Agija

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8646

  USD: 1.0859

Ekonomika

Rīgas Satiksme pieļauj smagas kļūdas zemās grīdas trolejbusu iegādē  33

Sakarā ar to, ka Rīgas Satiksme paņēmusi aizņēmumu eiro, nevis latos kā iepriekš saskaņots, tagad nepietiek naudas paredzēto trolejbusu iegādei.

Tāpēc SIA Rīgas satiksme (RS) iepirkumu komisijas priekšsēdētājs Igors Volkinšteins ir lūdzis RS padomei atļauju «piesaistīt papildu līdzekļus» 8 miljonu eiro apmērā 12 metru zemās grīdas trolejbusu ŠKODA 24Tr IRISBUS piegādes līguma realizācijai.

ŠKODA 24Tr IRISBUS (Foto: skoda.cz)ŠKODA 24Tr IRISBUS (Foto: skoda.cz)

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Andrejs Požarnovs juties nepatīkami pārsteigts par šādu prasību, jo 2006.gada 24.maijā RS padome pieņēma lēmumu par to, ka kopējā paredzamā trolejbusu piegādes līguma summa ir līdz 55 miljoniem latu. Par šo summu paredzēts iegādāties 150 jaunus 12m garus divasu trolejbusus. Taču, veicot finanšu piesaistes iepirkumu procedūru, ar bankām ticis noslēgts līgums par 55 miljonus eiro nevis latu aizņēmumu.

«Skaidrs, ka naudas ir pietrūcis, un kāds mēģina iziet no situācijas, ņemot talkā ne visai korektus līdzekļus, tāpēc esmu lūdzis pašvaldības SIA Rīgas satiksme valdes priekšsēdētājam Leonam Bemhenam veikt dienesta izmeklēšanu un noskaidrot, kas ir vainojams kļūdainos aprēķinos par summu, kas nepieciešama jaunu trolejbusu iepirkumam. «Turklāt te nav runa par papildu līdzekļiem, bet par smagas kļūdas labošanu. Un par kļūdu ir jāatbild tam, kas ir kļūdījies,» uzsver A.Požarnovs.

Jaunākās ziņas kategorijā

Lux Express starptautiskajos maršrutos kursēs jauni autobusi

Lux Express starptautiskajos maršrutos kursēs jauni autobusi

Igaunijas starptautisko pārvadājumu grupa Lux Express iegādājusies sešus jaunākās paaudzes Scania Irizar autobusus, kuri tiks izmantoti, lai apkalpotu pasažierus maršrutos Tallina-Rīga un Tallina-Pēterburga. Jaunie autobusi pasažierus...

Reklāma