Valdība nākamnedēļ plāno lemt par izmaiņām Rīgas un Ventspils brīvostu valdēs - tiks lemts par O. Pulka un J. Vaskāna atcelšanu no amata, liecina piektdien pēcpusdienā publicētā 26. jūnija Ministru kabineta sēdes darba kārtība.

No Rīgas ostas valdes locekļa amata plānots atcelt ekonomikas ministra virzīto pārstāvi Olafu Pulku (Vienotība), viņa vietā ieceļot Ārvalstu investoru padomes Latvijā izpilddirektoru Ģirtu Greiškalnu.

Rīgas ostas valdē paredzēts nomainīt arī satiksmes ministra pārstāvi, savulaik Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deleģētā Jura Vaskāna vietā virzot Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretāra vietnieci Džinetu Innusu. Viņa ir valsts kapitāla daļu turētāja pārstāve valsts a/s Starptautiskā lidosta Rīga, valsts a/s Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs un Rojas ostas valdes locekle, tādēļ valdībai būs jālemj arī par atļauju Dž. Innusai savienot amatus.

Satiksmes ministra pārstāvi paredzēts nomainīt arī Ventspils ostas valdē. Savulaik ZZS virzītā Arta Stuckas vietā paredzēts iecelt SM valsts sekretāru Anriju Matīsu. Viņš ir arī Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valdes loceklis, līdz ar to valdība lems, vai arī viņam ļaut savienot amatus.

Pirms tam koalīcijā bija radušās nesaskaņas par valsts pārstāvju nomaiņu Ventspils un Rīgas brīvostu valdēs. Vienotība pagājušajā nedēļā valdības sēdes priekšvakarā apturēja savu un ZZS cilvēku nomaiņu Ventspils un Rīgas brīvostu valdēs, iepriekš vēstīja pietiek.com. Ekonomikas ministrija (EM) un SM uz otrdienas Ministru kabineta sēdi bijušas sagatavojušas dokumentus kopumā trīs Ventspils un Rīgas brīvostu valžu locekļu nomaiņai, tomēr pēc Vienotības iniciatīvas šis jautājums atkal atlikts.

Reformu partijas kontrolētā EM līdzšinējo ministrijas pārstāvi O. Pulku piedāvājusi nomainīt ar Ārvalstu investoru padomes Latvijā izpilddirektoru Ģirtu Greiškalnu. O. Pulka pilnvaras amatā beidzās 8. maijā. 

Satiksmes ministrs Aivis Ronis iepriekš LNT raidījumam 900 sekundes atzina, ka viņam izveidojusies laba sadarbība ar SM pārstāvjiem brīvostu valdēs. Līdz ar to, ja notiks kavēšanās ar citu ministriju pārstāvju nomaiņu, SM pārstāvji varētu saglabāt savus amatus. Viņš arī atzina, ka koalīcijā ieilgušas sarunas par valsts pārstāvju nomaiņu brīvostu valdēs. «Līdz galam nezinu iemeslu,» apgalvoja ministrs.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra