Pārvadātājiem 15 eiro par iepriekšēju reģistrēšanos šķiet par dārgu.

Pēc četru mēnešu diskusijām ar Robežsardzi un muitu Satiksmes ministrija (SM) beidzot izšķīrusies par to, kam uzticēt likumā noteikto iepriekšējo reģistrēšanos rindā valsts austrumu robežas šķērsošanai. SM ārējās sauszemes robežas rindas administrēšanu ar līgumu paredzēts deleģēt valsts SIA Autotransporta direkcija (ATD) un biedrībai Autopārvadātāju asociācija «Latvijas auto» (LA), kuras šo uzdevumu izpilda SM padotībā, liecina Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātie noteikumu projekti.

Jāatgādina, ka gada sākumā Valsts prezidents Andris Bērziņš nodeva otrreizējai izskatīšanai Saeimā grozījumus Robežas likumā, kuri paredzēja uzticēt rindu organizēšanu Latvijas auto. Toreiz, ņemot vērā arī SIA Merkūrijs DL viedokli, viņš norādīja, ka likums ierobežo godīgu konkurenci un neatbilst sabiedrības interesēm. Tad parlaments likumā paredzēja, ka rindu administrē SM, kura ar līgumu to var deleģēt privātpersonai. Valsts SIA līdzdalība rindas administrēšanā ir nodrošinājusi iespēju rindas operatoru izvēlēties bez iepirkuma procedūras.

Neizpratnē par to, kāpēc SM izvēlējusies tieši Latvijas auto, nerīkojot konkursu, ir Merkūrijs DL valdes loceklis Anatolijs Lapiks, kura vadītajam uzņēmumam pieder stāvlaukums Terehovā. Par iespēju administrēt rindu interesi izrādījušas vairākas kompānijas, piemēram, arī igauņu Girf. SM piedāvājumu A. Lapiks uzskata par LA lobija panākumu, kas asociācijai dos iespēju labi nopelnīt. Pat pēc premjera Valda Dombrovska rezolūcijas iekļaut Merkūrija pārstāvi darba grupā SM esot atteikusies to darīt, aizbildinoties ar sensitīvas informācijas izskatīšanu. ATD un LA «tiek deleģēta ārējās sauszemes robežas administrēšana, jo tā ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā un autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā,» izvēli pamato SM.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra