Dienas Bizness

 • 24 pirmdiena,
  aprīlis

  Visvaldis, Nameda, Ritvaldis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8372

  USD: 1.0698

Ekonomika

(Foto: REUTERS/SCANPIX)

Rīt Latvija sākšot atbrīvoties no vulkānisko pelnu jūga

Lai gan Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic cer lidojumus no Rīgas atsākt jau šodien pēc plkst. 18:00, Civilās aviācijas aģentūras direktora vietnieks un Aeronavigācijas daļas vadītājs Māris Čerņonoks Db atzina, ka tikai 20. aprīlī ap 3:00 Latvijas rietumdaļa (Ventspils, Liepāja) varētu būt brīva no Īslandes vulkāna izmestajiem pelniem, tādējādi ļaujot prognozēt visas Latvijas atbrīvošanos no pelnu jūga un aviosatiksmes uz un no Rīgas atjaunošanos.

Viņš norādīja, ka šorīt atsūtītā prognoze ir visoptimistiskākā no visām līdzšinējām. Vulkānisko pelnu mākonis ir augstumā līdz 6 km un tāpēc Latvijas gaisa telpa lidojumiem virs sešiem kilometriem ir atvērta — tādējādi tranzīta lidmašīnas Latvijas teritoriju var šķērsot. Tranzīta lidaparātiem Latvijas gaisa telpas šķērsošana atļauta šodien līdz 18 :00, taču tā tikšot pagarināta.

«Pašreizējā informācija liecina, ka šodien lidojumi no lidostas Rīga nenotiks, taču izredzes ir uz rītdienu, ja vien nenotiks kādas būtiskas izmaiņas,» uzsvēra M. Čerņonoks. Viņš atgādina, ka Civilās aviācijas aģentūra jaunākās prognozes un datus saņem ik pēc 6 stundām un nākamā karte tiks saņemta 15:00, kad varēs redzēts vai 9:00 saņemtās prognozes piepildās vai nē.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Saistītie raksti

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Uzsākti pirmie čarterlidojumi ar Bombardier CS300

Uzsākti pirmie čarterlidojumi ar Bombardier CS300

Latvijas lidsabiedrība airBaltic kopā ar tūroperatoru Tez Tour Latvija uzsāk pasaulē pirmos čarterlidojumus ar Bombardier CS300 lidmašīnu, informē aviosabiedrībā. Vasaras sezonā čarterlidojumi savienos Rīgu ar Antāliju, Heraklionu,...

Reklāma