Dienas Bizness

 • 28 trešdiena,
  septembris

  Sergejs, Svetlana, Lana

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8641

  USD: 1.1220

Ražošana

(Foto: REUTERS/SCANPIX)

Rīt Latvija sākšot atbrīvoties no vulkānisko pelnu jūga

Lai gan Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic cer lidojumus no Rīgas atsākt jau šodien pēc plkst. 18:00, Civilās aviācijas aģentūras direktora vietnieks un Aeronavigācijas daļas vadītājs Māris Čerņonoks Db atzina, ka tikai 20. aprīlī ap 3:00 Latvijas rietumdaļa (Ventspils, Liepāja) varētu būt brīva no Īslandes vulkāna izmestajiem pelniem, tādējādi ļaujot prognozēt visas Latvijas atbrīvošanos no pelnu jūga un aviosatiksmes uz un no Rīgas atjaunošanos.

Viņš norādīja, ka šorīt atsūtītā prognoze ir visoptimistiskākā no visām līdzšinējām. Vulkānisko pelnu mākonis ir augstumā līdz 6 km un tāpēc Latvijas gaisa telpa lidojumiem virs sešiem kilometriem ir atvērta — tādējādi tranzīta lidmašīnas Latvijas teritoriju var šķērsot. Tranzīta lidaparātiem Latvijas gaisa telpas šķērsošana atļauta šodien līdz 18 :00, taču tā tikšot pagarināta.

Saistītie raksti

«Pašreizējā informācija liecina, ka šodien lidojumi no lidostas Rīga nenotiks, taču izredzes ir uz rītdienu, ja vien nenotiks kādas būtiskas izmaiņas,» uzsvēra M. Čerņonoks. Viņš atgādina, ka Civilās aviācijas aģentūra jaunākās prognozes un datus saņem ik pēc 6 stundām un nākamā karte tiks saņemta 15:00, kad varēs redzēts vai 9:00 saņemtās prognozes piepildās vai nē.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Bombardier Rīgā prezentē jauno CS300 lidmašīnu

FOTO: Bombardier Rīgā prezentē jauno CS300 lidmašīnu    2

Latvijas lidsabiedrība airBaltic vēl šogad no Kanādas uzņēmuma Bombardier saņems pirmās divas jaunās CS300 lidmašīnas, prezentējot jauno CS300 lidmašīnas modeli, šodien Rīgā sacīja Bombardier viceprezidents Robs Devārs. Pirmo jauno...

Reklāma