Dienas Bizness

 • 28 piektdiena,
  aprīlis

  Gundega, Terēze

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8442

  USD: 1.0881

Ekonomika

Rīt lems par akcīzes atmaksas shēmu zemniekiem

Valdībai būs jāizšķiras par vienu no trim variantiem, kā zemniekiem atmaksāt akcīzes nodokli par lauksaimniecībā izmantoto dīzeļdegvielu.

Par to liecina Ministru Kabineta darbakārtība. Db jau rakstīja, ka valdībai jāizšķiras, vai nu atstāt līdzšinējo kārtību, kad akcīzes nodokļu atmaksu veic Valsts ieņēmumu dienests aptuveni trīs mēnešu laikā pēc attiecīgu atskaišu iesniegšanas, vai arī dot zemniekiem iespēju, degvielu iegādāties jau no vairumtirgotāja bez akcīzes nodokļa. Šajā gadījumā varētu ciest gan mazās degvielas uzpildes stacijas, gan mazie zemnieki, kam izbraukāt pie vairumtirgotāja varētu nebūt izdevīgi. Iespējama ir arī abu iepriekš minēto variantu kombinācija, kad katrs zemnieks izvēlas sev izdevīgāko. Atvieglojumus par lauksaimniecībā izmantojamās zemes apstrādi, kas ir pieteikta vienotā platību maksājuma saņemšanai vai atbalstu var saņemt par patstāvīgām pļavām un ganībām vai aramzemē sētiem ilggadīgajiem zālājiem, ja nodrošināts minimālais liellopu blīvums vismaz 0.2 liellopu vienības uz vienu atbalsta tiesīgo hektāru maksimālais garantētais platības daudzums, par kuras apstrādi var saņemt atbalstu vienā gadā, ir 800 tūkst. hektāri.

Saistītie raksti

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds  18

Viena no iespējām, kā mazināt akcīzes nodokļa celšanas negatīvo ietekmi uz Latvijas konkurētspēju, ir atjaunot ceļu fondu - nevis tikai autoceļu, bet kā ceļu fondu, jo ceļš ir ceļš – vienalga, vai tas ir dzelzceļš, vai autoceļš. Tas būtu...

Reklāma