Ar Rīgas kuģu būvētavas (RKB) speciālistu dalību būvētā naftas un gāzes ieguves platforma, kurai dots nosaukums Neatkarība, sasniegusi galamērķi – Melnās jūras ūdeņus un tuvākajā laikā uzsāks izpētes un urbšanas darbus Odesas gāzes atradnēs, liecina uzņēmuma paziņojums.

RKB norāda, ka līdz ar to ir pilnīgi izpildījusi līgumu ar Ukrainas valsts uzņēmumu Černomorneftegaz, kas ir koncerna Naftogaz meitas uzņēmums. RKB uzsver, ka ir izbūvējusi un nodevusi ekspluatācijā pilnīgi aprīkotu (ar speciālu un papildus aprīkojumu) nafas un gāzes ieguves platformu.

«Šajās dienās saņēmām koncerna Naftogaz pateicības vēstuli par savlaicīgu un kvalitatīvu līguma izpildi. No savas puses arī izteicam pateicību koncerna vadībai un Ukrainas valdībai par izdarīto uzticību Latvijai un Latvijas rūpnīcai! Šis līgums ir spilgts piemērs sekmīgai Latvijas un Ukrainas sadarbībai,» norāda uzņēmums.

RKB valdes priekšsēdētājs Vasilijs Meļņiks atzīmē, ka piedaloties šajā starptautiskajā ražošanas projekta, uzņēmuma rūpnīca ne tikai ieguvusi unikālu pieredzi, bet arī panāca to, ka Latvija papildinās to nelielo pasaules valstu skaitu, kuras ražo tik tehnoloģiski sarežģītas iekārtas.

Jau vēstīts, ka RKB pērn uzvarēja starptautiskajā iepirkumu konkursā, kurā piedalījās vairāki pretendenti, iegūstot tiesības piegādat Ukrainas valsts uzņēmumam Černomorneftegaz milzīgo peldošo naftas un gāzes ieguves platformu. Līguma summa – gandrīz 400 mijoni dolāru. Saskaņā ar līguma nosacījumiem platformai bija jābūt uzbūvētai līdz 2012.gada beigām.

Db.lv vēstīja, ka šā gada maijā Latvijas Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu saistībā ar 400 miljonus vērtu darījumu, piegādājot pašpaceļošo peldošo naftas urbšanas platformu Ukrainas VAS Černomorneftegaz.  Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 195.panta 3.daļas - par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai organizētā grupā.

Minēto platformu Ukrainas uzņēmumam pārdevusi Lielbritānijā reģistrēta kompānija Highway Investments Processing LLP, kurai tagad arestēts konts Trasta komercbankā. Aģentūra AFP vēsta, ka Highway Investments Processing LLP direktors ir nabadzīgs pensionārs Ēriks Vanagels, kuram nav nekāda sakara ar «lielo biznesu».

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra