Perspektīvs projekts, kas veicinātu kravu plūsmas pieaugumu abos virzienos koridorā no Turcijas caur Ukrainu uz Latviju un tālāk uz Ziemeļeiropu, varētu būt konteinervilciens ZUBR, tiekoties ar Turcijas biznesa asociācijas MUSIAD (Independent Industrialists and Businessmen’s Association) pārstāvjiem, norādīja satiksmes ministrs Aivis Ronis.

Ministrs norādīja, ka Latvija šobrīd aktīvi strādā ar Ukrainu, lai mazinātu dažādus šķēršļus un piesaistītu konteinervilcienam ZUBR Turcijas kravas. Plānots, ka šogad Latvijas delegācija ieradīsies Turcijā, lai prezentētu konteinervilciena priekšrocības.

Tāpat Latvija ir ieinteresēta stratēģiskā investora piesaistē aviācijas sektorā, norādīja A. Ronis, uzsverot nacionālās lidsabiedrības airBaltic labās sadarbības attiecības ar Turkish Airlines. A. Ronis pauda, ka jau šobrīd Turcijas investori strādā Rīgas lidostā un plāno vēl lielāku investīciju ieguldīšanu tajā. Satiksmes ministrijas biroja vadītājs Aivis Freidenfelds Db.lv norādīja, ka ministra un MUSIAD pārstāvju tikšānās laikā tika uzsvērta veiksmīgo līdzšinējo Turcijas un Latvijas sadarbību aviācijas nozarē, bet informācija par detalizētākiem nākotnes plāniem netika sniegta.

MUSIAD savas pastāvēšanas vairāk kā 20 gadu laikā ir ietekmīgākā Turcijas uzņēmēju organizācija, tajā apvienoti vairāk kā 5500 biedri, informē SM. MUSIAD izteica gatavību aktīvai sadarbībai ar Latvijas uzņēmējiem, lai veicinātu importa un eksporta kravu plūsmu starp Latviju un Turciju.

Turcijas biznesa asociācijas MUSIAD delegācija Latvijā viesojās, lai piedalītos Latvijas – Turcijas biznesa forumā, kā arī tiktos ar Latvijas valdības amatpersonām un privātā sektora pārstāvjiem.

MUSIAD Latvijā pārstāvēja tās viceprezidents Kerimus Altinbašs (Kerim Altintas), padomes loceklis Ejups Akbals (Eyup Akbal) un ģenerālsekretārs Ejups Vurāls Aidins (Eyup Vural Aydin).

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra