Latvijas nacionālās aviokompānijas airBaltic akcionāri praktiski ir panākuši vienošanos par ieguldījumiem tās pamatkapitālā, tagad vien jāveic šīs vienošanās formāla dokumentācija.

Tā intervijā laikrakstam Telegraf  norāda Taurus Asset Management Fund Limited pārstāvis Andrejs Rudeško, apgalvojot, ka stratēģiski visiem airBaltic akcionāriem ir vēlme glābt aviokompāniju.

A. Rudeško norāda, ka patlaban airBaltic nepieciešami ieguldījumi kopumā 100 miljonu latu apmērā. No šīs summas pusi jāsagādā valstij, bet puse – Rudeško pārstāvētajam uzņēmumam.

Krievijas uzņēmējs intervijā apliecina, ka viņam esot nepieciešamie līdzekļi, tomēr vēl jālemj, vai viņš ir gatavs tos ieguldīt. Iepriekš panāktā vienošanās paredzēja, ka lēmums jāpieņem līdz šodienai, 26. septembrim.

Jautāts, kas radījis airBaltic ievērojamos zaudējumus, kas kopš 2008. gada lēšami 95 miljonu latu apmērā, Rudeško norāda, ka tas bijis Īslandes vulkāns, dārgā degviela, vecās lidmašīnas, kas daudz patērē šo degvielu, kā arī nespēja palielināt biļešu cenas.

Rudeško lēš, ka airBaltic 2013. gadu varētu noslēgt «pa nullēm»., bet pēc tam jau sākt pelnīt.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra