Dienas Bizness

 • 23 ceturtdiena,
  februāris

  Haralds, Almants

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8445

  USD: 1.0513

Ražošana

Ryanair apsver maksas par rokas bagāžu ieviešanu  3

Ryanair dzīšanās pēc lielākiem ienākumiem un peļņas nerimstas, šobrīd aviokompānija apsver iespēju ieviest maksu par pasažieru rokas bagāžu, atsaucoties uz Independent.ie, vēsta baltic-ireland.ie.

Lidsabiedrības izpilddirektora vietnieks Maikls Kavlejs apgalvojis, ka maksa par bagāžu tiek apsvērta jau ilgi, piebilstot, ka bezmaksas pakalpojumi parasti netiek novērtēti, un 80% pasažieru nodeva bagāžu, kad tas bija bez maksas saņemams pakalpojums.

Šobrīd bagāžu nodod tikai 35% Ryanair pasažieru.

Rokas bagāža ir viens no pēdējiem pakalpojumiem, ko aviokompānijas piedāvā bez maksas.

Ryanair vadītājs Maikls O'Līrijs iepriekš ir nācis klajā ar vairākiem ekstravagantiem papildus peļņas gūšanas priekšlikumiem, tostarp – ieviest maksu par tualešu izmantošanu lidmašīnā. Šis ierosinājums gan pagaidām nav realizēts, atgādina baltic-ireland.ie.

Salīdzinot ar 2011. gada pirmo pusgadu, kad Ryanair peļņa bija 544 miljoni eiro, šī finanšu gada pirmajā pusē no aprīļa līdz septembrim aviokompānijas peļņa pieaugusi par 10% līdz 596 miljoniem eiro. Vidējais pasažieru skaits šajā periodā pieaudzis par 6 %, no 44,7 miljoniem līdz 48 miljoniem, kopējie ieņēmumi palielinājušies par 15%, sasniedzot 3 miljardus eiro.

Saistītie raksti

Reklāma