Īrijas zemo cenu aviokompānija Ryanair aizvadītā gada pēdējo ceturksni noslēgusi ar neto peļņu 14,9 miljonu eiro apmērā, liecina lidsabiedrības paziņojums. Attiecīgajā laika posmā gadu iepriekš, kompānija bija strādājusi ar zaudējumiem 10,3 miljonu eiro apmērā.

Ryanair vadītājs Maikls O’Līrijs norāda, ka rezultāti skaidrojami ar labajiem laikapstākļiem 2011. gada decembrī (gadu iepriekš Eiropas lidostas tika slēgtas pārmērīgā sniega daudzuma dēļ), kā arī ar izmaksu optimizēšanu.

Minētajā periodā lidsabiedrības ieņēmumi auguši par 13% un sasnieguši 844 miljonus eiro. Tas noticis neskatoties pat uz pasažieru pārvadāšanas apjomu krišanos divu procentu apmērā.

Lidsabiedrība norāda, ka Eiropas Savienības (ES) finanšu problēmas, augstās degvielas cenas un konkurentu biļešu cenu pieaugumi aviokompānijai radījuši milzīgas iespējas, kuras veicina tas, ka lidostas Eiropā enerģiski sacenšas, lai nodrošinātu Ryanair izaugsmi.

Db.lv jau vēstīja, ka Ryanair šogad gatavojas pieņemt darbā 1000 jaunu darbinieku. Jaunu darbinieku pieņemšana palielinās lidsabiedrībā strādājošo skaitu par 10%.

Aviokompānija paredz, ka šogad tās pārvadāto pasažieru skaits pieaugs līdz 80 miljoniem (76 miljoni pērn). Kopumā Ryanair nodarbina aptuveni astoņus tūkstošus darbinieku. Šogad lidsabiedrība plāno pieņemt darbā pilotus, apkalpes locekļus, inženierus un mārketinga speciālistus.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra