Īrijas zemo cenu lidsabiedrība Ryanair pārvadāto pasažieru skaits uz un no Baltijas valstīm pārsniedzis desmit miljonus. Lidsabiedrības desmit miljonais pasažieris ceļojis no Kauņas uz Līdsu, informē aviokompānija.

Ryanair desmit miljonie pasažieri bijuši četrus gadus veci Lietuvas dvīņu  - Armands un Raimands Pupsis, kas ar vecākiem devās uz Līdsu. Dvīņi un viņu vecāki saņēmuši lidsabiedrības lidojumu kuponus, bet pārējiem pasažieriem, kas lidojuši uz Līdsu, piedāvāta svētku kūka.

Īrijas zemo cenu lidsabiedrība darbību Baltijas valstīs uzsāka 2004. gada oktobrī Rīgā. Pašlaik aviokompānija no Baltijas lido 50 maršrutos un kopumā pārvadājusi 5,8 miljonus pasažieru uz un no Latvijas, 3,6 miljonus uz un no Lietuvas un 500 tūkstošus uz un no Igaunijas. Tāpat Ryanair Baltijas lidostās ar darbu nodrošina 10 tūkstošus cilvēku, informē aviokompānija.

Šā gada laikā Ryanair paredzējis uz un no Baltijas valstīm pārvadāt 2,5 miljonus pasažieru, norādīja lidsabiedrības Baltijas valstu Pārdošanas un mārketinga izpilddirektore Elīna Hakarainene (Elina Hakkarainen).

Jau vēstīts, ka, salīdzinot ar aizvadītā gada vasaru, Ryanair šogad no Rīgas lidostas veiks par 21 lidojumu nedēļā mazāk. Igaunijā lidojumu skaits sarucis par sešiem, bet Lietuvā, kur Ryanair ir lielākais gaisa pārvadātājs ar 43% tirgus daļu, lidojumu skaits pieaugs par septiņiem nedēļā.

Pēc šiem datiem sanāk, ka Latvija ir Ryanair ceturtais straujāk krītošais tirgus uzreiz aiz Marokas (37 lidojumi mazāk), Īrijas (par 31 lidojumu mazāk) un Apvienotās Karalistes (25 lidojumi mazāk). Lielākais lidojumu skaita pieaugums ir Spānijā – 167, Ungārijā – 141 un Itālijā – 113 lidojumi.

Uz jautājumu, kāpēc Ryanair tik strauji samazinājusi lidojumu skaitu no Rīgas, Ryanair tirdzniecības un marketinga direktore Elina Hakarainena iepriekš DB skaidroja, ka lidkompānija sakarā ar šogad ieviesto drošības nodevu lidostā Rīga jau iepriekš informējusi, ka lidojumu skaits tiks samazināts. «No 30. novembra mēs atcēlām Brēmenes, Bristoles un Tamperes reisus sakarā ar ieviesto drošības nodevu lidostā Rīga, šovasar neveiksim vairs arī lidojumus no Rīgas uz Romu,» sacīja E. Hakkarainena.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra