Īrijas zemo cenu aviokompānija Ryanair plāno Kauņas lidostā izveidot savu lidmašīnu tehniskās apkopes centru, investējot tajā 12 miljonus litu (2,448 miljonus latu).

Kauņas lidostas teritorijā lidsabiedrība iecerējusi uzbūvēt angāru 3500 kvadrātmetru platībā. Šis projekts ļaus radīt vismaz 60 jaunas darba vietas, un no Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļiem tam domāts atvēlēt 4,143 miljonus litu. Pirmās lidmašīnas šis centrs varētu apkalpot jau nākamajā rudenī.

Nodomu protokolu par šāda centra izveidi parakstījuši Lietuvas saimniecības ministrs Rimants Žīļus un Ryanair lidmašīnu tehniskās apkopes dienesta vadītājs Maikls Haikejs.
Kā uzsvēris lidsabiedrības pārstāvis, no attīstības viedokļa Kauņas lidosta ir pievilcīgāka nekā daudzas citas Eiropas lidostas.
Aviokompānijai Ryanair jau ir savi tehniskās apkopes centri Lielbritānijā un Vācijā.

Pēc Lietuvas saimniecības ministra teiktā, šāda centra izveide pie Kauņas ir laba ziņa gan šai pilsētai, gan visai Lietuvai.
Pirmais piedāvājums saņemts 2010.gada pavasarī. Lidsabiedrību konsultējusi investīciju veicināšanas aģentūra Investuok Lietuvoje. Kopā ar Kauņas teritoriālo darba biržu un Kauņas lidostu tā sākusi meklēt darbiniekus plānotajam apkopes centram, kas atbilstu Ryanair prasībām. Par iespējām iegūt lidmašīnu apkopes speciālista kvalifikāciju ieinteresējušies gandrīz 200 cilvēku, un 18 atlasītie pretendenti jau sākuši apmeklēt pārkvalificēšanās kursus Kauņas Tehnoloģiskajā universitātē.

Aģentūras ģenerāldirektors Mants Nocjus norādījis, ka šis projekts paplašinās aviācijas inženierpakalpojumu tirgu Lietuvā un palīdzēs ieinteresēt jauniešus par aviācijas tehniķu profesijām. Cerams, ka pēc Ryanair Lietuvā ienāks arī citas pasaules aviācijas nozares kompānijas un tas pamudinās mūsu mācību iestādes orientēt savas mācību programmas uz praktiskajām tirgus vajadzībām, viņš piebildis.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra