Lai ne autobusu, ne vilcienu pasažierus neietekmētu papildus trīs miljonu samazinājums pasažieru pārvadājumiem, ietaupījums tiks rasts samazinot dotāciju AS Pasažieru vilciens (PV) dzelzceļa infrastruktūras maksas segšanai.

Samazinot attiecīgo subsīdiju, publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājam – VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) – tiks piešķirts valsts līdzfinansējums Eiropas Savienības finansētajiem ar pasažieru pārvadājumiem saistītajiem projektiem, Db.lv sacīja Satiksmes ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Svikliņa.

Lai šāds risinājums būtu iespējams, no Dzelzceļa likuma izslēgta norma, kas noteica, ka valsts budžeta kompensācija pasažieru pārvadātājiem pa dzelzceļu, lai segtu dzelzceļa infrastruktūras izmantošanas maksu, nevar kārtējā gadā būt mazāka par kompensāciju iepriekšējā gadā.

Līdz ar to dotācija pasažieru pārvadātājiem ar autobusiem netiks samazināta. Paralēli SM strādā pie pasažieru pārvadājumu sistēmas sakārtošanas, lai nedotētu vilcienus un autobusus, kas brauc paralēli vienā maršrutā, vienlaicīgi vai ar mazu laika intervālu, ieviešot vienoto biļešu tirdzniecības sistēmu, veicot atbilstošas izmaiņas normatīvajos aktos, lai ierobežotu nelegālo pārvadājumu iespējas, kā arī meklējot risinājumus, lai piesaistītu vairāk pasažierus.

SM izstrādātos grozījumus Dzelzceļa likumā otrdien, 22. martā, atbalstīja valdība. Lai grozījumi stātos spēkā, tie jāatbalsta arī Saeimai. DB jau rakstīja, ka autobusu pārvadātāji sakarā ar dotāciju samazinājumu 24. martā rīkos brīdinājumu streiku, samazinot 50% no saviem maršrutiem, savukārt Pasažieru Vilciens streikā nepiedalīsies.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra