Dienas Bizness

 • 26 trešdiena,
  oktobris

  Amanda, Kaiva, Amanta

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8947

  USD: 1.0925

Ražošana

Sabiedriskā transporta pasažieri neizjutīs 3 miljonu latu konsolidāciju  1

Lai ne autobusu, ne vilcienu pasažierus neietekmētu papildus trīs miljonu samazinājums pasažieru pārvadājumiem, ietaupījums tiks rasts samazinot dotāciju AS Pasažieru vilciens (PV) dzelzceļa infrastruktūras maksas segšanai.

Samazinot attiecīgo subsīdiju, publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājam – VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) – tiks piešķirts valsts līdzfinansējums Eiropas Savienības finansētajiem ar pasažieru pārvadājumiem saistītajiem projektiem, Db.lv sacīja Satiksmes ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Svikliņa.

Saistītie raksti

Lai šāds risinājums būtu iespējams, no Dzelzceļa likuma izslēgta norma, kas noteica, ka valsts budžeta kompensācija pasažieru pārvadātājiem pa dzelzceļu, lai segtu dzelzceļa infrastruktūras izmantošanas maksu, nevar kārtējā gadā būt mazāka par kompensāciju iepriekšējā gadā.

Līdz ar to dotācija pasažieru pārvadātājiem ar autobusiem netiks samazināta. Paralēli SM strādā pie pasažieru pārvadājumu sistēmas sakārtošanas, lai nedotētu vilcienus un autobusus, kas brauc paralēli vienā maršrutā, vienlaicīgi vai ar mazu laika intervālu, ieviešot vienoto biļešu tirdzniecības sistēmu, veicot atbilstošas izmaiņas normatīvajos aktos, lai ierobežotu nelegālo pārvadājumu iespējas, kā arī meklējot risinājumus, lai piesaistītu vairāk pasažierus.

SM izstrādātos grozījumus Dzelzceļa likumā otrdien, 22. martā, atbalstīja valdība. Lai grozījumi stātos spēkā, tie jāatbalsta arī Saeimai. DB jau rakstīja, ka autobusu pārvadātāji sakarā ar dotāciju samazinājumu 24. martā rīkos brīdinājumu streiku, samazinot 50% no saviem maršrutiem, savukārt Pasažieru Vilciens streikā nepiedalīsies.
 

Jaunākās ziņas kategorijā

Apstrīd 1,2 miljonu eiro vērto Salacgrīvas ostas zvejas kuģu piestātnes pārbūves iepirkumu

Iepirkumu uzraudzības birojs saņēmis personu apvienības TBJGC sūdzību par Salacgrīvas ostas pārvaldes iepirkuma rezultātiem, liecina paziņojums IUB mājaslapā. Konkursā uzvarējusi SIA Būvenergo A, kura piedāvāja piestātni pārbūvēt par...

Reklāma