Dienas Bizness

 • 24 pirmdiena,
  oktobris

  Renāte, Modrīte, Mudrīte

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8932

  USD: 1.0886

Ražošana

«Rīdzinieka kartes»

Foto: LETA

Saeimā top izmaiņas likumā, kas liegtu Rīgai dalīt iedzīvotājus «savējos» un pārējos  36

Ir sācies jauns posms pašvaldību dzīvē – cīņa par iedzīvotājiem. Tā Rīgas domes (RD) lēmumu noteikt atšķirīgu braukšanas maksu sabiedriskajā transportā rīdziniekiem un personām, kas nav deklarētas galvaspilsētā, novērtēja Salacgrīvas novada un arī Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdis Dagnis Straubergs (Reģionu alianse), vēsta Diena.

«Savstarpēji konkurējot, mēs vājināsim sevi, jo tagad katrs domās, kādas atlaides noteikt, lai piesaistītu iedzīvotājus,» pauda D. Straubergs.

RD lēmums ir apspriests arī Kurzemes pusē novadu vadītāju tikšanās reizē. Tukuma novada priekšsēdis Juris Šulcs izteicies, ka šāda RD politika ir tuvredzīga, jo visa Latvija atdod Rīgai savus labākos spēkus. «Es to nekā citādi nevaru nosaukt kā ar roku izgriešanas principu, izmantojot to, ka nav likuma par Rīgu kā Latvijas galvaspilsētu,» teica J. Šulcs, kurš problēmas redz arī nesakārtotajā pašvaldību finansēšanas sistēmā. Viņaprāt, pašvaldības nedrīkst cīnīties atsevišķi, jo tas var novest pie šķelšanās.

Pret Rīgas politiķu ieceri ir kā pašvaldību vadītāji, tā valdības partijas, kuras atbalsta Vienotības piedāvātos grozījumus Sabiedriskā transporta likumā, lai liegtu izmantot iedzīvotāju deklarēto dzīvesvietu kā iemeslu atšķirīgas braukšanas maksas noteikšanai.

Priekšlikums ir iesniegts Saeimā jau atvērtajā likumā uz otro lasījumu un varētu gūt vairākuma atbalsu. Rīgas vicemērs Andris Ameriks (Gods kalpot Rīgai!) sacīja, ka tādā gadījumā dome nevarēs piemērot arī atlaides Rīgā deklarētajiem invalīdiem, pensionāriem, skolēniem. Taču piedāvātais priekšlikums liedz deklarēto dzīvesvietu izmantot kā vienīgo kritēriju atlaides piešķiršanā.

Jaunākās ziņas kategorijā

Lidostas Rīga valdes priekšsēdētāja amatā apstiprina Armandu Jurjevu  2

Satiksmes ministrija kā VAS Starptautiskā lidosta Rīga akcionāra pārstāvis ir devusi piekrišanu padomes lēmumam par lidostas valdes priekšsēdētāja un valdes locekļu ievēlēšanu, informē ministrijas pārstāvji.  Atbilstoš...

Reklāma