Dienas Bizness

 • 26 pirmdiena,
  septembris

  Gundars, Kurts, Knuts

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8644

  USD: 1.1214

Ražošana

Sagaidīts pirmais jaunā zemās grīdas tramvaja reiss  25

Šodien 12.56 Stacijas laukuma tramvaja pieturā pienāca jaunais zemās grīdas tramvajs, ko sagaidīt bija ieradies krietns pulks cilvēku.

Neskatoties uz to, ka smidzināja lietus, cilvēki ieradās jau iepriekš un ar nepacietību gaidīja tramvaju, kas turpmāk kursēs 6.tramvaja maršrutā. Pasažieru vidū ir jūtams patīkams satraukums. Tam iebraucot pieturā tika nodemonstrēta invalīdu un bērnu ratiņu vieglākai iekļūšanai tramvajā paredzētā platforma.

Saistītie raksti

Ietilpība ir ievērojami lielāka, kā vecajos tramvajos. Tas spēj vienlaicīgi pārvadāt 300 cilvēkus. Tomēr izmēģināt gribētāju skaits bija tik liels, ka nācās stāvēt nedaudz ciešāk, lai visiem pietiktu vietas. Jaunais tramvajs ievērojams arī ar to, cik klusu tas darbojas. Kopumā sabiedrībai bija labs iespaids par jauno tramvaju, tomēr daži izteica žēlumu par to, ka jau drīzumā tas būs netīrs un tiks izdemolēts.

Arī tramvaja vadītājs Ervīns Ērglis pauž atzinību attiecībā uz zemās grīdas tramvaju. Ir padomāts gan par pasažieru, gan par vadītāja ērtībām.  Ir padomāts arī par drošību, jo vadītāja kabīnē ir vairāki ekrāni, kuros ir redzams pašā tramvajā un arī ap to notiekošais.

 Jāmin, ka biļetes pie konduktoriem būs iespējams iegādāties vēl aptuveni pusotru mēnesi. Pēc tam tiks uzstādīti automātiskie biļešu automāti.

Arī garāmgājēju sejas pauž izbrīnu un zināmu sajūsmu. Nelielu apjukumu radīja tas, ka, tramvaja durvis neatveras automātiski. Lai tās atvērtu, jānospiež poga.

Jāmin, ka Rīgā vēl ir gaidāmi 19 zemās grīdas tramvaji, kurus ražo Čehijas uzņēmums Škoda Transportations. 17.  no tiem tiks piegādāti jau šī gada laikā, bet divi atlikušie – 2011.gada janvārī. Kopumā visi tramvaji izmaksās 52 miljonus eiro (36,5 miljoni latu).
 

 

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Wizz Air iepazīstina ar Airbus lidmašīnu A321neo

FOTO: Wizz Air iepazīstina ar Airbus lidmašīnu A321neo

Zemo izmaksu lidsabiedrība Centrāleiropā un Austrumeiropā Wizz Air kopā ar Airbus piektdien Budapeštas lidostā iepazīstināja ar Airbus lidmašīnu A321neo un uzsāka testēšanas turneju WIZZ pilotiem, informē Wizz Air. Kopš pirmā lidojuma...

Reklāma