Dienas Bizness

 • 26 trešdiena,
  oktobris

  Amanda, Kaiva, Amanta

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8900

  USD: 1.0872

Ražošana

Foto: Edijs Pālens / LETA

Sākas kauja par airBaltic akcijām  4

Ar Rīgas apgabaltiesas lēmumu apķīlātas Latvijas valstij piederošas 224 453 jeb 47,2% lidsabiedrības airBaltic akcijas.

Apķīlātas tiek tās lidsabiedrības vārda akcijas, kuras agrāk piederēja privātajam akcionāram SIA Baltijas aviācijas sistēmas (BAS). Šāds lēmums pieņemts sakarā ar Rīgas apgabaltiesā iesniegto BAS prasību pret maksātnespējīgo a/s Latvijas krājbanka, AB Bankas Snoras un Latvijas Satiksmes ministriju par darījumu atzīšānu par spēkā neesošiem, īpašuma tiesību atzīšanu, valdījuma nodibināšanu un komercķīlas izlietošanas paziņojuma atzīšanu par spēkā neesošu, kurā ietverts arī pieteikums par prasības nodrošināšanu. To, ka Uzņēmumu reģistrs ir saņēmis attiecīgu iesniegumu par airBaltic 224 453 akciju apķīlājumu, DB apstiprināja arī Uzņēmumu reģistra galvenais valsts notārs Ringolds Balodis.

Saistītie raksti

DB jau rakstīja, ka pērnā gada novembra nogalē a/s Latvijas krājbanka izmantoja savas ķīlas ņēmēja tiesības un pārdeva ķīlu - 224 453 lidsabiedrības airBaltic akcijas par to nominālvērtību Latvijas valstij — Satiksmes ministrijai. Šī darījuma rezultātā gan samazināts BAS parāds bankai un tās rīcībā esot palikusi tikai viena airBaltic akcija.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Jaunākās ziņas kategorijā

Apstrīd 1,2 miljonu eiro vērto Salacgrīvas ostas zvejas kuģu piestātnes pārbūves iepirkumu

Iepirkumu uzraudzības birojs saņēmis personu apvienības TBJGC sūdzību par Salacgrīvas ostas pārvaldes iepirkuma rezultātiem, liecina paziņojums IUB mājaslapā. Konkursā uzvarējusi SIA Būvenergo A, kura piedāvāja piestātni pārbūvēt par...

Reklāma