Dienas Bizness

 • 27 ceturtdiena,
  oktobris

  Lilita, Irita, Ita

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8947

  USD: 1.0925

Ražošana

Samazina jaunā Lidostas Rīga termināļa izmaksas  10

Lidostas jaunā termināļa projekta konkursa uzvarētājs tiks paziņots mēneša laikā, bet iedzīvotāji par savu tīkamāko termināļa projektu varēs balsot līdz 5. novembrim.

To termināļa projekta izstādes atklāšanā sacīja airBaltic prezidents Bertolds Fliks. Savus risinājumus jaunajam lidostas terminālim, kuram būs jāapkalpo 12 – 14 milj. pasažieru, jeb aptuveni četras reizes vairāk nekā Lidosta Rīga apkalpo pašlaik, piedāvājuši vairāk nekā 120 pasaules arhitektu. Konkursa komisija savu lēmumu jau par uzvarētāju ir pieņēmusi, taču tas vēl netiek atklāts.

Saistītie raksti

B. Fliks apgalvo, ka liela nozīme būs arī iedzīvotāju balsojumam. Netiek arī atklāts, kādi arhitekti ir 10 finālā iekļuvušo termināļa arhitektonisko risinājumu autori. Pašlaik zināms, ja airBaltic izdosies veiksmīgi atrisināt savas domstarpības ar Lidostu Rīga, jaunais terminālis varētu būt gatavs 2013. gada beigās. Pašlaik ir samazinātas arī kopējās projekta izmaksas no sākotnējiem 92 milj. eiro uz 80 milj. eiro. «Galu galā jau par visu samaksās patērētājs un tā kā mēs naudā nepeldamies, nolēmām projekta izmaksas samazināt,» tā B. Fliks. Viņaprāt, 30% varētu būt pašfinansējums, t.i. airBaltic, Lidostas Rīga un Turcijas investora TAV kopīgi segtās jaunā termināļa būvniecības izmaksas, bet 70% varētu piesaistīt no kredītiestādēm.
 

Jaunākās ziņas kategorijā

Apstrīd 1,2 miljonu eiro vērto Salacgrīvas ostas zvejas kuģu piestātnes pārbūves iepirkumu

Iepirkumu uzraudzības birojs saņēmis personu apvienības TBJGC sūdzību par Salacgrīvas ostas pārvaldes iepirkuma rezultātiem, liecina paziņojums IUB mājaslapā. Konkursā uzvarējusi SIA Būvenergo A, kura piedāvāja piestātni pārbūvēt par...

Reklāma