Dienas Bizness

 • 30 ceturtdiena,
  marts

  Nanija, Ilgmārs

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8618

  USD: 1.0737

Ekonomika

Samazinājies kravu un pasažieru pārvadājumu uzņēmumu skaits

Salīdzinot ar 2008.gada beigām, aizvadītā gada laikā Latvijā jūtami samazinājies gan pasažieru, gan kravu autopārvadājumus veicošo licencēto uzņēmumu skaits.

Sarucis arī  autopārvadājumos izmantojamo autotransporta līdzekļu (autobusu un kravas automašīnu) skaits, kuriem izsniegtas licenču kartiņas vai Eiropas Kopienas atļauju kopijas, liecina valsts SIA Autotransporta direkcija rīcībā esošie dati.
Statistikas dati liecina, ka būtiskākais autopārvadātāju uzņēmumu skaita samazinājums vērojams tieši vietējos pasažieru un kravu pārvadājumos (attiecīgi -27,3 % un -19,3%). Savukārt autopārvadājumos izmantojamo transportlīdzekļu skaita samazinājums pamatā vērojams kravu pārvadājumos - gan starptautiskajos (-19,6%), gan vietējos (-19,7%).

Tāpat pēdējo divu gadu laikā strauji samazinājies jaunu kravas autotransporta līdzekļu skaits, kas Latvijā reģistrēti pirmo reizi un kam izsniegtas Eiropas Kopienas atļauju kopijas. 2007.gadā tika reģistrēts 1931, 2008.gadā - 1128, bet 2009.gadā tikai 120 šādi kravas autotransporta līdzekļi, attiecībā pret 2008.gadu veidojot 89,4% samazinājumu. Tas norāda, ka autopārvadātāji neiegādājas jaunus automobiļus un neatjauno ritošo sastāvu, kam par iemeslu ir pārvadājamo kravu apjoma kritums un izmaiņas banku politikā, ievērojami ierobežojot kredītu saņemšanas iespējas uzņēmējiem.

Kravu trūkuma dēļ 2009.gada laikā samazinājās arī pārvadātāju ieņēmumi, kas nereti liedza savlaicīgi kārtot saņemto kredītu un autotransporta līdzekļu līzinga maksājumus un noveda pie ritošā sastāva atsavināšanas.
Rezultātā  pagājušajā gadā kravu apgrozījuma apjomi tonnkilometros, ko pārvadājuši Latvijas autopārvadātāji, starptautiskajos pārvadājumos sarukuši par 37,6%, bet vietējos pārvadājumos par 14,7%.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Lux Express starptautiskajos maršrutos kursēs jauni autobusi

Lux Express starptautiskajos maršrutos kursēs jauni autobusi

Igaunijas starptautisko pārvadājumu grupa Lux Express iegādājusies sešus jaunākās paaudzes Scania Irizar autobusus, kuri tiks izmantoti, lai apkalpotu pasažierus maršrutos Tallina-Rīga un Tallina-Pēterburga. Jaunie autobusi pasažierus...

Reklāma