Dienas Bizness

 • 30 svētdiena,
  aprīlis

  Lilija, Liāna

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8447

  USD: 1.0930

Ekonomika

Saņem ceturto Horvātijā būvēto tankkuģi

6.martā Horvātijas kuģu būves rūpnīcā 3.Maj notika jau ceturtā a/s Latvijas kuģniecība (LK) jaunbūvētā tankkuģa Tārgale svinīga ekspluatācijā nodošanas ceremonija. Kopumā Horvātijas kuģu būvētavā 3.Maj pasūtītas desmit tankkuģu jaunbūves.

Tankkuģa Tārgale ūdenī nolaišanas un vārda došanas ceremonija notika 18.novembrī, dienā, kad Latvijā un ārpus tās tika atzīmēta Latvijas Republikas proklamēšanas gadadiena. Par jaunā kuģa krustmāti LK bija aicinājusi Ventspils pilsētas galveno arhitekti Daigu Dzedoni. Tūlīt pat pēc kuģa Tārgale nolaišanas ūdenī tika ielikts ķīlis nākamajai, piektajai, LK tankkuģa jaunbūvei, Db.lv informēja LK pārstāve Marita Ozoliņa-Tumanovska.

Pirmo jaunbūvēto tankkuģi Ance LK ekspluatācijā nodeva pagājušā gada 7.jūlijā, tā aizsākot LK izvirzītā stratēģiskā mērķa 2005.-2010.gadam - saglabāt koncerna vietu pasaulē vidēja izmēra tankkuģu īpašnieku desmitniekā, vienlaikus noturot līdera pozīcijas Ziemeļeiropas tirgū - realizāciju.

Otrais jaunbūvētais LK tankkuģis vārdā Jūrkalne tika saņemts 2006. gada 19.septembrī.

Trešā jaunbūvētā tankkuģa Puze ekspluatācija LK flotes sastāvā tika uzsākta pagājušā gada 12. decembrī.

Tārgale, Puze, Jūrkalne un Ance, tāpat kā pārējās sešas kuģubūves rūpnīcai 3.Maj pasūtītās jaunbūves, pārstāv vidējā izmēra dubultā korpusa ledus klases tankkuģus ar 51 773 tonnu kravnesību un ir būvētas, atbilstoši visām Eiropas Savienības un starptautisko konvenciju kuģošanas drošības jomā prasībām.
Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds  19

Viena no iespējām, kā mazināt akcīzes nodokļa celšanas negatīvo ietekmi uz Latvijas konkurētspēju, ir atjaunot ceļu fondu - nevis tikai autoceļu, bet kā ceļu fondu, jo ceļš ir ceļš – vienalga, vai tas ir dzelzceļš, vai autoceļš. Tas būtu...

Reklāma