Dienas Bizness

  • 28 piektdiena,
    aprīlis

    Gundega, Terēze

  • Eiro kalkulators

     EUR  LVL

Ekonomika

SAS uzsāks zaļos lidojumus pāri okeānam  3

Šā gada rudenī Ziemeļeiropas aviosabiedrība Scandinavian Airlines (SAS) uzsāks videi draudzīgus lidojumus pāri Atlantijas okeānam, galvenokārt no ASV austrumu krasta uz Stokholmu. Šie reisi tiks veikti ar Airbus A330, informē SAS.

SAS ir pirmā aviokompānija pasaulē, kas veic videi draudzīgu (green) nolaišanos. Kopš 2006. gada sākuma aviokompānijas Boeing 737 lidmašīnas jau ir veikušas 1500 zaļos reisus Zviedrijā. Šādi reisi tiek īstenoti unikāla globāla līmeņa projekta ietvaros ar mērķi palielināt lidojumu efektivitāti un drošību, tai pašā laikā samazinot piesārņojumu, ko videi nodara gaisa satiksme.

Boeing lidmašīnām, veicot videi draudzīgu nolaišanos Arlandas lidostā Zviedrijā, tiek ieekonomēts līdz pat 150 kg degvielas un par 475 kilogramiem samazināts oglekļa dioksīda izmešu daudzums katrā piezemēšanās reizē. Tā kā starpkontinentālajos lidojumos izmantotās lidmašīnas ir lielākas un smagākas, tad, veicot zaļo nosēšanos šajos reisos, SAS plāno samazināt izlietoto degvielu par 200 – 300 kg un oglekļa dioksīda izmešus - par 600 līdz 950 kg.

Šādas videi draudzīgas nosēšanās priekšnosacījums ir augsta līmeņa sadarbība starp aviokompānijām un gaisa satiksmes kontroli uz zemes, kas ļauj lidmašīnai uzsākt tā saucamo gliding (planēšanu) no kreisēšanas augstuma līdz pat skrejceļam. Ar sekundes precizitāti lidmašīnas pilots un gaisa satiksmes kontrolieris var izlemt, kad lidaparāts var nosēsties uz skrejceļa. Tas ļauj samazināt motora patērēto enerģiju, degvielas patēriņu un gāzu emisijas.

Jaunākās ziņas kategorijā

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

Viena no iespējām, kā mazināt akcīzes nodokļa celšanas negatīvo ietekmi uz Latvijas konkurētspēju, ir atjaunot ceļu fondu - nevis tikai autoceļu, bet kā ceļu fondu, jo ceļš ir ceļš – vienalga, vai tas ir dzelzceļš, vai autoceļš. Tas būtu...

Reklāma