Dienas Bizness

 • 23 ceturtdiena,
  februāris

  Haralds, Almants

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8445

  USD: 1.0513

Ražošana

Foto: Dienas mediju arhīvs

Satiksmes ministrija saņēmusi provizoriskos airBaltic audita rezultātus  5

Satiksmes ministrija ir saņēmusi provizoriskos airBaltic audita rezultātus. Tos jau vērtē Satiksmes ministrijas un airBaltic padomes pārstāvji.

Sīkāka informācija gan patlaban sniegta netiek. Paši auditori par to varētu ziņot ministriem rīt valdības sēdē, vēsta Latvijas Radio.

Db.lv jau rakstīja, ka airBaltic audita provizoriskie rezultāti būs pieejami jau uz nākamo valdības sēdi, norādījis Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Viņš atzīmēja, ka valdība lūdz Satiksmes ministrijai pasteidzināt auditu, lai ar to varētu iepazīties ātrāk nekā 4.jūlijā, kā bijis domāts sākotnēji. Premjers arī skaidroja, ka tikai pēc iepazīšanās ar audita rezultātiem varēs detalizēti spriest par situāciju uzņēmumā.

Premjers apstiprināja to, ka patlaban uzņēmuma padome nav rīcībspējīga, jo iepriekš noslēgtais akcionāru līgums liedz pieņemt lēmumus bez privātās puses akcionāra padomes locekļiem. Satiksmes ministrija jau esot lūgusi sasaukt valdes sēdi, lai ieceltu jaunus padomes locekļus.

Jau vēstīts, ka airBaltic privāto akcionāru – lidsabiedrības prezidentam Bertoltam Flikam daļēji piederošās Baltijas aviācijas sistēmas pārstāvošie lidsabiedrības padomes locekļi 21.jūnijā atkāpušies no darba airBaltic padomē. No amata airBaltic padomē atkāpušies Ilmārs Razumovskis un Žans Šarls Korsaks.

Tomēr satiksmes ministrs U. Augulis vēl arvien vairās publiski paskaidrot, cik nopietna ir situācija airBaltic, norādot, ka par iespējamiem papildu ieguldījumiem varēs spriest tikai pēc tam, kad būs zināmi KPMG veiktā audita rezultāti.

Līdz šim neviens no airBaltic vadības – nedz B.Fliks, nedz Satiksmes ministrijas pārstāvji nav komentējuši airBaltic 2010.gada provizoriskos rezultātus, bet DB rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka kompānija pērn cietu zaudējumus, kuru apmērs pēc dažādiem avotiem ir 16 – 30 milj. Ls apjomā.

Ekonomikas ministrs Artis Kampars iepriekš informēja, ka šā gada pirmajos piecos mēnešos aviokompānija strādājusi ar 18 miljonu latu zaudējumiem un pastāv draudi par tās maksātnespēju.

Saistītie raksti

Reklāma