Starptautiskā transporta foruma sammita laikā Leipcigā, Vācijā satiksmes ministrs Uldis Augulis ir ticies ar Ukrainas, Turcijas un Ķīnas transporta ministriju vadību, lai vienotos par tranzīta koridoru attīstīšanas iespējām un definētu turpmākos soļus šim uzdevumam.

Ar Ukrainas infrastruktūras ministra pirmo vietnieku Volodimiru Korņijenko panākta vienošanās par to, ka Latvijas, Igaunijas un Baltkrievijas dzelzceļa un loģistikas uzņēmumu eksperti tiksies Ukrainā un apspriedīs konteinerkravu formēšanas jautājumus Odesas vai Iļjičevskas ostā. Konteinervilciena Zubr popularizēšanai šoruden tiks rīkota tā prezentācija Stambulā. Uz šo pasākumu Turcijas transporta un komunikācijas ministrs Mehmets Habiba Soluka apņēmās uzaicināt plašu ieinteresēto Turcijas uzņēmumu loku, kā arī Ziemeļvalstu pārstāvjus. Pēc U. Auguļa teiktā, turki ir ieinteresēti atbalstīt Latvijas centienus attīstīt Zubr.

Savukārt Ķīnas transporta ministra vietnieku Gao Hongfengu Latvijas satiksmes ministris iepazīstināja ar Latvijas priekšrocībām kravu tranzīta nodrošināšanā starp Ķīnu un Eiropu. U. Augulis apliecinājis Latvijas uzņēmēju interesi piedalīties Ķīnas preču transportēšanā gan pa sauszemi, gan jūru. Viņš aicināja sākt regulāru kravu transportēšanu no Ķīnas uz ES pa autoceļiem un dzelzceļu, kā arī uzsvēra Latvijas ostu iespējas piedalīties tranzīta plūsmas organizēšanā uz Krieviju un NVS valstīm.

Šobrīd starp Latviju un Centrālāzijas valstīm kursē ES vienīgais regulārais konteinervilciens Baltica–Transit, kurš savieno Baltijas valstu ostas ar Kazahstānu, Kirgizstānu, Tadžikistānu un Uzbekistānu. «Lai nodrošinātu, ka Baltica-Transit ar kravām regulāri kursē abos virzienos, ir jāizvērtē iespējas tā maršrutu pagarināt līdz Ķīnas Rietumu provincei Urumči,» uzsvēra U. Augulis. Ministrs uzaicināts uz Ķīnu, lai tiktos ar Ķīnas transporta ministru un turpinātu iesāktās sarunas transporta koridora attīstīšanai.

Satiksmes ministrs ar Ukrainas, Turcijas un Ķīnas ministriju pārstāvjiem un diplomātiem ir ticies jau iepriekš. Pagājušajā nedēļā Satiksmes ministrijā viesojās Turcijas transporta un komunikācijas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Suats Hairi Aka, kas atzina, ka turkiem ir liela interese sūtīt savas eksporta preces Skandināvijas virzienā. Ja konteinervilciens Zubr bez pārkraušanas, izmantojot dzelzceļa prāmi Melnajā jūrā, pārvadātu kravas no Baltijas vai Skandināvijas valstīm līdz Turcijai un perspektīvā pat Indijai, turkiem tas varētu šķist ļoti pievilcīgs piedāvājums. Tāpat viņiem varētu būt saistoša arī iespēja konteinervilcienam pievienot specializētas dzelzceļa platformas kravas autotransporta pārvadājumiem.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra