Dienas Bizness

 • 24 pirmdiena,
  oktobris

  Renāte, Modrīte, Mudrīte

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8902

  USD: 1.0891

Ražošana

Vitālijs Stīpnieks, Dienas Mediji

Satiksmes ministrs lūdzis miljardierim Antonovam noskaidrot patieso stāvokli airBaltic  6

Latviju apmeklējis Krievijas baņķieris un miljardieris Vladimirs Antonovs, kuru uz Latviju šoreiz, iespējams, atvedušas problēmas uzņēmumā airBaltic, vēsta raidījums Nekā Personīga.

Kā novērojis raidījums, tad uz sarunām bankas ēkā Rīgā ieradies ne tikai aviokompānijas airBaltic prezidents Bertolds Fliks, bet arī satiksmes ministra Ulda Auguļa padomnieks Artis Stucka. Ministrs skaidroja, ka savu padomnieku sūtījis izlūkos. Tā kā B.Fliks savas daļas un zīmolu ieķīlājis Krājbankā, U.Augulis palūdzis V.Antonovam no B.Flika noskaidrot patieso stāvokli aviokompānijā.

Saistītie raksti

V.Antonovam jau piecus gadus caur Lietuvā reģistrēto Snoras banku pieder Krājbanka. Pēdējā laikā viņš Latvijā sācis interesēties arī par citiem projektiem. Krājbanka kreditē arī airBaltic. B.Fliks šajā bankā ieķīlājis gan savas daļas, gan no aviokompānijas iegūtos zīmolus. Kredīta summa ir 31 milj. Ls.

Šoreiz V.Antonova atbraukšana, iespējams, ir saistīta tieši ar B.Flika radītajām problēmām. Tai pat dienā vajadzēja sanākt satiksmes ministra Ulda Auguļa ieceltajai airBaltic padomei, lai lemtu, kā noB.Flika atgūt kompānijas zīmolu un mainīt valstij neizdevīgo akcionāru līgumu. Bijis plānots ierobežot B.Flika pilnvaras. Taču viņš sēdi izjaucis, paziņojot, ka padomi interesējošās ziņas nesniegs.

U.Augulis atzīst, ka no B.Flika nav izdevies uzzināt airBaltic finanšu stāvokli, tādēļ satiksmes ministrs meklēšot neatkarīgu auditorkompāniju. Ja izrādīsies, ka aviokompānijas budžetā ir tikai problēmas, U.Augulis kā vien no risinājumiem pieļauj valsts daļas pārdošanu.

Savukārt Ministru prezidents Valdis Dombrovskis pirms vēlēšanām pauda pārliecību, ka airBaltic jāpaliek valsts kontrolē. Šobrīd viņš gan vairs tik kategorisks nav.

 


 

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Bombardier izrāda AirBaltic CS300 lidmašīnu

FOTO: Bombardier izrāda AirBaltic CS300 lidmašīnu  2

Tas būs liels notikums, jo pasaulei tiks prezentēts pirmais komerciālais CS300 lidaparāts jaunajā AirBaltic krāsojumā, pirms pasākuma Db.lv norādīja AirBaltic padomes loceklis Kaspars Briškens. Pēc viņa teiktā, tas nozīmē, ka samērā īsā...

Reklāma