Saudzē airBaltic

Transports un loģistika
2012. gada 12. septembris 08:00

Neiegūtu akciju dēļ 5 milj. eiro vērtībā Taurus Asset Management Fund Limited prasību tiesību pārņēmēja SIA Eurobalt Junipro prasa airBaltic maksātnespēju, tiesa pagaidām saudzē aviokopāniju.

Par Rīgas rajona tiesas lēmumu - atteikties pieņemt maksātnespējas pieteikumu - iesniegta sūdzība Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesu kolēģijai, lūdzot atcelt Rīgas rajona tiesas lēmumu, ar kuru atteikts pieņemt maksātnespējas pieteikumu un nodot jautājumu jaunai izskatīšanai šajā pašā tiesā.

To, kāds būs šīs tiesu instances lēmums, nav iespējams paredzēt. Tāpat ne to, vai vēl kādi citi kreditori vai saistību pārņēmēji necentīsies piespiest samaksāt parādu naudā vai graudā un šim mērķim izmantot arī maksātnespējas pieteikuma iespējas. Par to liek domāt fakts, ka arī Krievijas Investbank, kas, tāpat kā Taurus Asset Management, parakstīja 03.10.2011. airBaltic akcionāru un kreditoru vienošanos, ir pieprasījusi airBaltic 12,2 milj. Ls lielo aizdevumu atmaksāt, par ko pašlaik notiek tiesvedība Maskavā, jo airBaltic padome saistības pret Investbank nosaukusi par fiktīvām.

Strīda pamatā ir Andrejam Redeško piederošās kompānjas Taurus Asset Management Fund Limited (kam piederēja 50% SIA Baltijas aviācijas sistēmas) veiktie avansa maksājumi airBaltic pamatkapitālā 5 milj. eiro apmērā, ko apstiprinot arī pērnā gada 3. oktobra vienošanās un pielikums, taču pēc maksājuma izdarīšanas uzņēmums neesot ieguvis aviokompānijas akcijas atbilstošā vērtībā. Vēl vairāk - minētais līgums paredzējis, ka Taurus Asset Management Fund Limited piešķirtais finansējums tiks pārjaunots aizdevuma līgumā, taču, neraugoties uz to, aizdevuma līgums, ar kuru tiktu pārjaunots 5 milj. eiro finansējums, neesot noslēgts.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra