Dienas Bizness

 • 25 otrdiena,
  oktobris

  Beāte, Beatrise

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8902

  USD: 1.0891

Ražošana

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Mediji

Saudzē airBaltic  3

Neiegūtu akciju dēļ 5 milj. eiro vērtībā Taurus Asset Management Fund Limited prasību tiesību pārņēmēja SIA Eurobalt Junipro prasa airBaltic maksātnespēju, tiesa pagaidām saudzē aviokopāniju.

Par Rīgas rajona tiesas lēmumu - atteikties pieņemt maksātnespējas pieteikumu - iesniegta sūdzība Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesu kolēģijai, lūdzot atcelt Rīgas rajona tiesas lēmumu, ar kuru atteikts pieņemt maksātnespējas pieteikumu un nodot jautājumu jaunai izskatīšanai šajā pašā tiesā.

Saistītie raksti

To, kāds būs šīs tiesu instances lēmums, nav iespējams paredzēt. Tāpat ne to, vai vēl kādi citi kreditori vai saistību pārņēmēji necentīsies piespiest samaksāt parādu naudā vai graudā un šim mērķim izmantot arī maksātnespējas pieteikuma iespējas. Par to liek domāt fakts, ka arī Krievijas Investbank, kas, tāpat kā Taurus Asset Management, parakstīja 03.10.2011. airBaltic akcionāru un kreditoru vienošanos, ir pieprasījusi airBaltic 12,2 milj. Ls lielo aizdevumu atmaksāt, par ko pašlaik notiek tiesvedība Maskavā, jo airBaltic padome saistības pret Investbank nosaukusi par fiktīvām.

Strīda pamatā ir Andrejam Redeško piederošās kompānjas Taurus Asset Management Fund Limited (kam piederēja 50% SIA Baltijas aviācijas sistēmas) veiktie avansa maksājumi airBaltic pamatkapitālā 5 milj. eiro apmērā, ko apstiprinot arī pērnā gada 3. oktobra vienošanās un pielikums, taču pēc maksājuma izdarīšanas uzņēmums neesot ieguvis aviokompānijas akcijas atbilstošā vērtībā. Vēl vairāk - minētais līgums paredzējis, ka Taurus Asset Management Fund Limited piešķirtais finansējums tiks pārjaunots aizdevuma līgumā, taču, neraugoties uz to, aizdevuma līgums, ar kuru tiktu pārjaunots 5 milj. eiro finansējums, neesot noslēgts.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Bombardier izrāda AirBaltic CS300 lidmašīnu

FOTO: Bombardier izrāda AirBaltic CS300 lidmašīnu  10

Tas būs liels notikums, jo pasaulei tiks prezentēts pirmais komerciālais CS300 lidaparāts jaunajā AirBaltic krāsojumā, pirms pasākuma Db.lv norādīja AirBaltic padomes loceklis Kaspars Briškens. Pēc viņa teiktā, tas nozīmē, ka samērā īsā...

Reklāma