Minerālmēslu pārkraušanas un īslaicīgās uzglabāšanas termināļa projekta attīstītājs SIA Riga Fertilizer Terminal (RFT) nolēdzis iepirkumu konkursu 5,9 milj. Ls vērtībā par lentes transportieru piegādi. Kopumā uzņēmums projekta realizēšanai plānojis investēt 45 milj. eiro.

Informācija Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājas lapā liecina, ka 5,9 milj. Ls vērtajā iepirkumu konkursā uzvarējusi SIA LNK Industries - holdinga kompānijas LNK Group meitas uzņēmums, kas specializējas infrastruktūras (hidrotehniskajā, tiltu un ceļa pārvadu) būvniecībā, industriālajā un civilajā būvniecībā, kā arī metāla un dzelzsbetona konstrukciju, transportēšanas un tehnoloģisko sistēmu ražošanā. Svarīgākais produkts, ko pēdējos gados LNK Industries piedāvā tirgū, ir terminālu būvniecība «no A līdz Z», tostarp arī jūras piestātņu un muliņu ierīkošana, noliktavu būve un inženierbūve, kā arī iekraušanas – izkraušanas sistēmu «vagons -noliktava - kuģis» ražošana un montāža, Db.lv stāstīja LNK Industries attīstības departamenta vadītājs Gegams Hanamirjans.

Iepriekš termināļa attīstītājs RFT jau noslēdza 4,3 milj. Ls vērtu iepirkumu konkursu par stacionārā kuģa iekraušanas iekārtas piegādi, un šajā konkursā uzvarēja Magdeburger Forderanlagen und Baumaschinen GmbH.

Kā jau vēstīts iepriekš, 45 milj. eiro jeb aptuveni 31 milj. Ls vērtā projekta lielākais kreditors ir Swedbank, kas pērnā gada rudenī RFT piešķīra 30 milj. eiro jeb apmēram 21 milj. Ls finansējumu.

Minerālmēslu pārkraušanas un īslaicīgās uzglabāšanas termināļa būvniecība norisināsies Rīgas ostas teritorijā, Kundziņsalā. SIA RFT apvienojušies a/s Uralhim meitas uzņēmums Uralchem Freight Limited un SIA Rīgas tirdzniecības osta. Termināļa, kuru plānots izbūvēt līdz 2014. gada sākumam, plānotā pārkraušanas jauda ir divi miljoni tonnu kravu gadā.

RFT ir saņēmis visu nepieciešamo valsts institūciju un ekspertu pozitīvus atzinumus, kas apliecina projekta atbilstību visiem starptautiskajiem un nacionālajiem drošības standartiem. Projekts došot būtisku pienesumu Rīgas ostas attīstībai, nodrošinot nozīmīgas ilgtermiņa investīcijas valsts ekonomikā, iepriekš norādīja RFT valdes loceklis Roberts Kļaviņš.

Daļa sabiedrības pretrunīgi vērtē plānoto termināļa būvniecību. Daugavpilī pērnā gada rudenī tika organizēta parakstu vākšana par Rīgas domes pieņemtā lēmuma, kas paredz minerālvielu un visa veida amonija nitrātu pārkraušanas un glabāšanas termināļa celtniecību galvaspilsētas ostā, atcelšanu. Iniciatīvas grupa apgalvo, ka amonija nitrāts ir pamata sastāvdaļa sprāgstvielu radīšanai, kas tiek izmantotas teroristiskos nolūkos pasaules mērogā. No Krievijas nonākot Rīgā, tas tiks glabāts un pārkrauts līdzās terminālim, kas operē ar naftas produktiem, sašķidrināto gāzi un ķīmiskām vielām, tā radot sprādziena riskus. RTF gan izteiktās bažas noraida.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra