Rīgas rajona tiesa noraidīja SIA Veriko maksātnespējas pieteikumu, un atzina par maksātspējīgu SIA Baltijas Aviācijas sistēmas (BAS), kas pieder Bertoltam Flikam un Taurus Asset Management Fund Limited.

Ar maksātnespējas pieteikumu tiesā bija vērsusies SIA Veriko, saistībā ar BAS parādu 3,6 tūkst. Ls apmērā. SIA Veriko ir Luksemburgas kompānijai Aerienne Services Group S.A. 100% piederošs uzņēmums.

Savukārt airBaltic pārstāvji iepriekš tiesā lūdza BAS maksātnespējas pieteikumu noraidīt, kā arī atzīt to par nepatiesu un izbeigt BAS maksātnespējas lietu. Jāmin arī, ka lidsabiedrības pārstāvji izteica gatavību samaksāt BAS parādu.

BAS pārstāvis Viktors Tihonovs savos paskaidrojumos tiesas sēdē iepriekš minēja, ka BAS faktiskā maksātnespēja radusies, jo valsts un Latvijas Krājbanka rupji pārkāpušas pagājušā gada oktobrī noslēgto vienošanos, kas paredz piedziņas darbības veikt ne ātrāk par 2012.gada 31.decembri, un jau pērn novembrī pārņēmusi bankā ieķīlātās airBaltic akcijas, rakstīja LETA. Tāpat pārņemti BAS debitoru parādi, un tādējādi atņemti visi lielākie BAS aktīvi, bez kuriem nav iespējams veikt nekādas darbības.

V. Tihonovs sacīja, ka BAS pašreiz nespējot nokārtot konkrētās saistības pret SIA Veriko. Advokāts arī apliecināja, ka BAS Rīgas apgabaltiesā cēlušas prasību saistībā ar Latvijas Krājbankā ieķīlāto akciju atsavināšanu. Viņš atzīmēja, ka BAS līdz pagājušā gada novembrim piederēja 224 tūkst. airBaltic akciju, kā arī uzņēmums veicis ap 45 milj. Ls aizdevumu lidsabiedrībai un tās finanšu stāvoklis bija labs.

Tai pat laikā SIA Veriko pārstāvis Raivo Sjademe tiesā izteicās, ka plāno iesniegt arī airBaltic maksātnespējas pieteikumu saistībā ar airBaltic parādu 500 tūkst. Ls apmērā. Savukārt gan aviokompānijas, gan Satiksmes ministrijas pārstāvji noliedza, ka airBaltic būtu kādas līgumsaistības ar SIA Veriko. BAS maksātnespējas lietas izskatīšanas laikā SIA Veriko pārstāvis Raivo Sjademe informējis, ka lidsabiedrībai jau esot nosūtīts brīdinājums par maksātnespējas pieteikumu, jo airBaltic uzņēmumam esot parādā 500 tūkst. Ls. Tāpēc pavisam drīz maksātnespējas pieteikums tikšot iesniegts arī Rīgas rajona tiesā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra