Vaino plašsaziņas līdzekļus AirBaltic diskreditācijā, bet patiesību atklāt nevēlas

Tā vietā, lai skaidri un gaiši pateiktu, ka Dienas Biznesa rakstā (2016. g. 18. aprīlī) paustās bažas, ka Ralfs Dīters Montāgs-Girmess varētu nebūt patiesais 52 milj. eiro investīciju avots un līdz ar to arī patiesais labuma guvējs no 20% nacionālās lidsabiedrības akciju iegādes, iesaistītās puses turpina klusēt kā partizāņi, ne noliedzot, ne apstiprinot, vai aizdomas ir pamatotas vai nepamatotas. Tāpat neviens nevēlas komentēt 20 Bombardier CS300 lidmašīnu iegādes darījumu, proti, to, vai varētu būt taisnība, ka 52 milj. eiro iepludināšanas cena ir ne tikai 20% kompānijas akciju, bet arī par 3‒4% paaugstināti līzinga procenti lidmašīnu iegādes darījumā.

Satiksmes ministrija (SM) gan ir paspērusi vēl vienu solīti aizdomu vairošanas virzienā, liecina SM valsts sekretāra Kaspara Ozoliņa uzdevumā Komunikācijas nodaļas vadītāja Aivja Freidenfelda nosūtītās atbildes uz DB jautājumiem. Tāpat kā līdz šim ministrija gan neatbild pēc būtības, ne apstiprinot, ne noliedzot avīzē paustās bažas. Tā vietā tiek teikts, ka Montāgs-Girmess ir izpildījis visas saistības, kas izrietēja no atbilstīgajiem līgumiem, un AirBaltic ir saņēmis līdzekļus no privātā investora, kuri ieskaitīti uzņēmuma kontā komercbankā. Turklāt, pirms valdība atbalstījusi, ka viņš tiek piesaistīts kā finanšu investors nacionālajai aviokompānijai, atbildīgās institūcijas veikušas visu nepieciešamo informācijas pārbaudi. Uzsākta arī uzņēmuma pamatkapitāla palielināšana. Aviokompānija rūpīgi īsteno biznesa plānu Horizon 2021, kas sevī ietver flotes modernizāciju, tostarp to nodrošinot ar Bombardier CS sērijas lidmašīnām, kuru piegāde sāksies šā gada rudenī, uzsver SM. Modernizētā flote radīšot iespējas ievērojami paplašināt lidojumu galamērķu skaitu.

Šajā atrakstīšanās vēstījumā gan parādās arī jaunas nianses. «Šobrīd plašsaziņas līdzekļos izplatītā informācija saistībā ar finanšu investoru būtiski diskreditē nacionālo aviokompāniju AirBaltic,» pauž SM. Uz lūgumu tomēr precizēt, vai diskreditējošā informācija ir patiesa vai ne, SM sniedza visai divdomīgu atbildi. Tā vēl jo vairāk mulsinoša kontekstā ar diskusijām par Krimināllikuma grozījumiem, kuros paredzēta kriminālatbildība par valsts noslēpumu izzināšanu un kuri varētu tikt vērsti pret žurnālistiem.

Visu rakstu Satiksmes ministrija uzmet lūpu lasiet 22. aprīļa laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra