Dienas Bizness

 • 25 otrdiena,
  oktobris

  Beāte, Beatrise

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8902

  USD: 1.0891

Ražošana

Skandināvijas tranzītkravas varētu drīzumā iet caur Latviju  6

Krievija gatavojas aizliegt Somijai autotransporta kravu ievešanu valstī, raksta Bizness&Baltija.

Runa ir par aptuveni 200 tūkst. konteineriem gadā, no kuriem vismaz daļa varētu turpmāk iet caur Latviju. Somija jau kopš padomju laikiem ir bijusi galvenā tranzītkravu pārvadātāja starp Austrumeiropu un Rietumiem, turklāt lielākā daļa kravu tikušas pārvadātas tieši ar autofurgoniem, jo Somijas un Krievijas dzelzceļam ir atšķirīgs sliežu platums.

Ar paziņojumu par Somijas autotransporta kravu aizliegumu klajā nācis Krievijas Federālais Nodokļu dienests, taču sīkākus paskaidrojumus par šāda lēmuma iemesliem tas solījis tikai pēc nedēļas. Somijas puse par šo lēmumu ir ļoti satraukta, jo tas draud pilnībā apstādināt Somijas tranzītkravu biznesu un ir gatava šo jautājumu risināt visaugstākajā līmenī gan Eiropas Savienībā, gan sarunās ar Krievijas premjeru Vladimiru Putinu.

Taču šis lēmums paver lielas iespējas Latvijai, jo mūsu dzelzceļa sliežu platums ir identisks ar Krieviju, turklāt Latvijas ostas ir izvietotas izdevīgāk pret Eiropas galvenajiem konteineru pārkraušanas centriem — Hamburgu, Antverpeni un Roterdamu. Starp Latvijas tranzītbiznesa un konteineru pārvadājumus apkalpojošām firmām viedokļi par jaunajām biznesa iespējām augstāk minētajā sakarā pašlaik ir atšķirīgi, lai gan visi aptaujātie uzņēmumi ir apliecinājuši iespēju palielināt savu kravu pārvadājumu apjomu.
Nekādas Latvijas pārvadājumu politikas izmaiņas pagaidām nav apstiprinājis Satiksmes ministrs Kaspars Gerhards, norādot, ka visām šīm runām līdz šim ir tikai neoficiāls raksturs.

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Bombardier izrāda AirBaltic CS300 lidmašīnu

FOTO: Bombardier izrāda AirBaltic CS300 lidmašīnu  5

Tas būs liels notikums, jo pasaulei tiks prezentēts pirmais komerciālais CS300 lidaparāts jaunajā AirBaltic krāsojumā, pirms pasākuma Db.lv norādīja AirBaltic padomes loceklis Kaspars Briškens. Pēc viņa teiktā, tas nozīmē, ka samērā īsā...

Reklāma