Vairāk nekā sešus miljonus latu vērtajā SIA Liepājas tramvajs konkursā par jaunas tramvaja līnijas izbūvi uzvarējusi SIA Skonto būve, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājas lapā.

Liepājas pilsētas pašvaldības uzņēmuma izsludinātajā konkursā kopumā pietecās divi pretendenti, no kuru iesniegtajiem piedāvājumiem SIA Skonto būve tika atzīts par saimnieciski visizdevīgāko. Paredzamā līgumcena, par kuru tiks izbūvēta jauna tramvaju līnija, ir 6,404 miljoni latu. 

Jaunā līnija nozīmē kopējā tramvaja tīkla pagarināšanu par 1,7 kilometriem, un līdz ar projekta realizēšanu ar tramvaju varēs sasniegt Liepājas Ezerkrasta rajonu. 

Lielāko daļu – 85% - no attiecīgajām izmaksām aktivitātes «Publiskais transporta ārpus Rīgas» ietvaros sedz Eiropas Savienības (ES) struktūrfondi, bet 15% nodrošinās SIA Liepājas tramvajs. Projekta ietvaros paredzēts atjaunot arī esošo tramvaja līniju sliežu posmus, kas atrodas kritiskā stāvoklī. 

DB jau rakstīja, ka Liepājā izstrādāta arī tramvaja līnijas attīstības ilgtermiņa investīciju programma. Tā paredz perspektīvā tramvaju līnijas pagarinājumu līdz Ziemeļu priekšpilsētai un Dienvidu kapiem, un šai programmai nepieciešamais finansējums ir 47,31 miljons latu. «Par šo sadaļu mēs pagaidām vēl nerunājam,» iepriekš atzina Liepājas domes Attīstības pārvaldes vadītājs Vilnis Vitkovskis.

Lēmumu atbalstīt tramvaju infrstruktūru Liepājā valdība pieņēma 2010. gadā. Tajā pašā laikā tika lemts par labu sniegt atbalstu arī Daugavpils Tramvaju uzņēmumam. DB jau rakstīja, ka Daugavpilī ar 7,22 milj. Ls (ap 80% no kopējām izmaksām) Eiropas reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu un 1,4 milj. Ls (aptuveni 16%) privāto finansējumu plānots atjaunot tramvaja līniju 6,2 kilometru garā posmā 18. Novembra ielā, renovēt trīs pārveidošanas stacijas un papildināt tramvaju parku ar 12 jauniem tramvajiem. Kā liecina informācija IUB, pasažieru tramvaju iegādei paredzēti 3,678 milj. Ls, un par iepirkumu konkursa uzvarētāju pērnā gada decembrī tika atzīts CJSC Vagonmash, tomēr pēc a/s Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīcas iesniegtās sūdzības IUB aizliedza slēgt līgumu un patlaban nav zināms, kas a/s Tramvaju uzņēmums piegādās jaunos tramvajus. Tāpat SIA Konstruktorgruppe Bauen Latvija iesniedza sūdzību par ERAF projekta būvuzraudzības iepirkuma rezultātiem, pēc kuras IUB pieņēma lēmumu izbeigt iesniegumu lietvedību, un šā gada 20. janvārī tika izsludināta jauna iepirkumu procedūra ar grozījumiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra