Nacionālā aviokompānija airBaltic ir «spiesta atcelt reisus» valdības neizdarības dēļ, - šādu viedokli šodien preses konferencē pauda bijušais satiksmes ministrs, Saeimas deputāts Ainārs Šlesers (LPP/LC).

Kā ziņots, airBaltic kopumā šodien atcēla 14 lidojumus, bet 12.septembrī bez konkrēta iemesla no Rīgas atcēla četrus reisus.

Šlesers izteicās, ka pēc ekonomikas ministra Arta Kampara (V) publiskā paziņojuma, ka airBaltic atrodas uz bankrota robežas, no šīs lidsabiedrības tiek prasīta priekšapmaksa par degvielu un dažādiem pakalpojumiem. «Ja jebkuru lielveikalu, kas, tāpat kā airBaltic, strādāja ar 30-60 dienu pēcapmaksu, pārvestu uz priekšapmaksu, tam iestātos maksātnespēja,» sacīja Šlesers.

Pēc Šlesera domām, ir bezatbildīgi no valsts puses neieguldīt papildu līdzekļus airBaltic pamatkapitālā un vienlaikus atteikties pārdot valstij piederošās akcijas privātam investoram.

Šlesers arī norādīja, ka no valsts puses bija bezatbildīgi pērn piešķirt līdzekļus airBaltic darbības nodrošināšanai un nepārbaudīt, kā tie tiek izlietoti.

Patlaban starp airBaltic akcionāriem - Fliku un valsti - ir saspringtas attiecības saistībā ar airBaltic finanšu stāvokli un nepieciešamajiem ieguldījumiem lidsabiedrībā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra