Dienas Bizness

 • 22 trešdiena,
  februāris

  Ārija, Rigonda, Adrians, Adriāna, Adrija

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8486

  USD: 1.0537

Ražošana

Ainārs Šlesers

Foto: Kristaps Kalns, Dienas Mediji

Šlesers: igauņi un lietuvieši berzē rokas  14

Pēc ekonomikas ministra paustajiem apgalvojumiem par iespējamo aviokompānijas airBaltic maksātnespēju, esot krasi krities pasūtījumu apjoms no Igaunijas un Lietuvas, jo kaimiņvalstis aktīvi sekojot līdzi tam, kas notiek.

«Pēc izteiktajiem paziņojumiem igauņi un lietuvieši smaida un berzē rokas,» LNT raidījumā 900 sekundes uzsvēra deputāts un partijas LPP/LC vadītājs Ainārs Šlesers.

Viņš skaidroja, ka gadījumā, ja radīšoties problēmas nacionālajai aviokompānijai, viss strauji mainīšoties, un no Rīgas vairs nebūs 80 lidojumu galamērķu, bet gan tikai 20 vai 25, kas tādējādi palielināšot arī aviobiļešu cenas divas vai pat trīs reizes. A.Šlesers arī uzsvēra, ka joprojām ir jāmērķē uz to, lai Rīga kļūtu par lidojumu centru.

«Problēma ir tāda, ka manā laikā bija skaidri nodefinēts plāns, ka Rīgai ir jākļūst par lidojumu centru. Diemžēl pēdējo divu gadu laikā nav realizēts jaunā termināļa būvniecības projekts, lai gan jau vairākkārt lemts par tā būvniecību,» atzīmēja A.Šlesers.

Viņš arī piebilda, ka aviācijas nozare pēc viņa aiziešanas piedzīvojusi pilnīgu haosu, par piemēru minot, tiesvedību starp aviokompāniju airBaltic un lidostu Rīga.

«Jaunajai valdībai ir jāpieņem lēmums par jaunā termināļa būvniecību, piesaistot privātās investīcijas, jo valsts ieguldīt savus līdzekļus nevarēs. Jāizdara viss, lai vismaz šīis projekts attīstītos,» bilda deputāts.

Saistītie raksti

Reklāma