Ja valsts nolems pārtraukt lidostas apjoma atlaides starptautiskajai aviokompānijai Ryanair, tā no Rīgas neaizies, bet kā brīdinājumu varētu slēgt atsevišķus maršrutus.

To intervijā žurnālam Klubs atzīst Rīgas vicemērs Ainārs Šlesers. Viņš norāda, ka nedz Ryanair, nedz AirBaltic nav bijušas piešķirtas atlaides, bet visām aviokompānijām bija lidostas apjoma atlaide - «jo kompānija vairāk pasažierus pārvadā, jo labāku cenu saņem». Motivācija bijusi piespiest kompānijas veikt pēc iespējas vairāk reisu uz Rīgu un no Rīgas. Kad Šlesers sācis strādāt, no Rīgas bijuši aptuveni 17 tiešie savienojumi, tagad to skaits ir ap 70, bet tuvāko gadu laikā tas sasniegs 100. Jau augustā Rīgā ielidošot pirmās lidmašīnas no Japānas. Šlesers atklāj, ka bijis uzstādījums gāzi grīdā. Šobrīd Latvija lielā mērā esot pārņēmusi arī Lietuvas un Igaunijas avio biznesu.

Ainārs Šlesers (Foto: Vitālijs Stīpnieks, Db)Ainārs Šlesers (Foto: Vitālijs Stīpnieks, Db)Runājot par Ryanair bāzi Rīgā, Šlesers atzīst, ka ekonomiskā krīze pasaulē daudz ko mainījusi un tuvākajā laikā nekas tāds nebūšot. 

Šlesers arī izsaka nožēlu, ka valsts nav iegādājusies AirBaltic mazākuma akcijas, ko izdarījis Bertolda Flika uzņēmums. Diemžēl valsts sakarā ar ekonomisko krīzi teica, ka šādas naudas tai nav, sacīja Šlesers.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra