Dienas Bizness

 • 28 otrdiena,
  februāris

  Skaidrīte, Justs, Skaidra

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8528

  USD: 1.0587

Ražošana

Foto: Raitis Puriņš, Dienas Mediji

Šlesers Satversmes tiesā apstrīdēs Saeimas lēmumu samazināt izdevumus autoceļu būvniecībai  6

Apvienības Par labu Latviju Saeimas frakcijas deputāts Ainārs Šlesers Satversmes tiesā apstrīdēs lēmumu samazināt izdevumus autoceļu būvniecībai.

“Autobraucēji pērkot degvielu maksā akcīzes nodokli par degvielu. Spēkā esošais likums par Autoceļiem nosaka, ka 80 % no šī samaksātā nodokļa tiek novirzīti autoceļu remontam un būvniecībai. Taču ar Saeimas vairākuma akceptu pieņemot 2011. gada valsts budžetu tika noteikts, ka autoceļiem šogad novirzīs tikai 80 miljoni latu,” savā paziņojumā presei norāda A.Šlesers.

PLL deputāts uzskata, ka tādejādi ir pārkāpta Satversme.

„ Valdība tikai paaugstina nodokļus un neveic nekādas strukturālās reformas. Visa piesauktā konsolidācija ir blefs. Tā vietā valdība šogad nozog vismaz 140 miljonus latu naudu autoceļiem un atņem investīciju naudu,” norāda A.Šlesers.

A. Šlesers pārliecināts, ka krīzes laikā autoceļu būvniecība ir viens no vislabākajiem veidiem kā stimulēt ekonomiku un radīt jaunas darba vietas. To apliecina citu valstu pieredze, piemēram, Igaunija pieņēmusi lēmumu krīzes laikā ceļu būvniecībā papildus investēt 100 miljonus eiro. Turklāt A. Šlesers pārliecināts, ja likums par Autoceļiem netiks pildīts, tad tikai nesen izveidotie novadi arī par savu attīstību var aizmirst.

Tādejādi A. Šlesers sāks vākt deputātu parakstus, lai vērstos Satversmes tiesā, jo uzskata, ka šajā gadījumā tiek pārkāpts tiesiskās paļāvības princips un tiesības uz īpašumu.

Reklāma