Dienas Bizness

 • 24 pirmdiena,
  oktobris

  Renāte, Modrīte, Mudrīte

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8902

  USD: 1.0891

Ražošana

Šlesers sola, ka dzelzceļu neprivatizēs  7

Satiksmes ministrs Ainārs Šlesers Latvijas radio 1 raidījumā Krustpunktā norādījis, ka šobrīd netiekot plānota un skatīta iespēja privatizēt, kādu no valsts dzelzceļa uzņēmuma Latvijas dzelzceļš (LDz) meitas kompānijām.

"Mēs patreiz nevērtējām šādas iespējas," norāda A. Šlesers, piebilstot, ka viņš arī nākotnē neparedz nekādu privatizāciju LDz.

Jau ilgāku laiku gan nozares speciālistu vidū klīst baumas par iespējamo LDz meitas kompāniju privatizāciju.

Db jau ziņojis, ka nesen pilnībā noslēgusies LDz restrukturizācija, kā rezultātā valsts dzelzceļa uzņēmums sadalīts vairākas meitas kompānijās: kravu pārvadātājs LDz Cargo, infrastruktūras uzturētājs LDZ infrastruktūra u.c. Tāpat no LDz tagad ir nodalīts pasažieru pārvadājumu bizness, un a/s Pasažieru vilciens kļūs par patstāvīgu valsts uzņēmumu. Zinātāji apgalvo, ka restrukturizācija tagad pavērusi iespējas privatizēt vairākas LDz bijušās vai esošas meitas un lielākā interese varētu būt par kravu pārvadātāju LDz Cargo un  šobrīd lielus projektus un Eiropas naudu piesaistošo Pasažieru vilcienu.

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Bombardier izrāda AirBaltic CS300 lidmašīnu

FOTO: Bombardier izrāda AirBaltic CS300 lidmašīnu  3

Tas būs liels notikums, jo pasaulei tiks prezentēts pirmais komerciālais CS300 lidaparāts jaunajā AirBaltic krāsojumā, pirms pasākuma Db.lv norādīja AirBaltic padomes loceklis Kaspars Briškens. Pēc viņa teiktā, tas nozīmē, ka samērā īsā...

Reklāma