Dienas Bizness

 • 30 svētdiena,
  aprīlis

  Lilija, Liāna

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8447

  USD: 1.0930

Ekonomika

Šlesers sola, ka dzelzceļu neprivatizēs  7

Satiksmes ministrs Ainārs Šlesers Latvijas radio 1 raidījumā Krustpunktā norādījis, ka šobrīd netiekot plānota un skatīta iespēja privatizēt, kādu no valsts dzelzceļa uzņēmuma Latvijas dzelzceļš (LDz) meitas kompānijām.

"Mēs patreiz nevērtējām šādas iespējas," norāda A. Šlesers, piebilstot, ka viņš arī nākotnē neparedz nekādu privatizāciju LDz.

Jau ilgāku laiku gan nozares speciālistu vidū klīst baumas par iespējamo LDz meitas kompāniju privatizāciju.

Db jau ziņojis, ka nesen pilnībā noslēgusies LDz restrukturizācija, kā rezultātā valsts dzelzceļa uzņēmums sadalīts vairākas meitas kompānijās: kravu pārvadātājs LDz Cargo, infrastruktūras uzturētājs LDZ infrastruktūra u.c. Tāpat no LDz tagad ir nodalīts pasažieru pārvadājumu bizness, un a/s Pasažieru vilciens kļūs par patstāvīgu valsts uzņēmumu. Zinātāji apgalvo, ka restrukturizācija tagad pavērusi iespējas privatizēt vairākas LDz bijušās vai esošas meitas un lielākā interese varētu būt par kravu pārvadātāju LDz Cargo un  šobrīd lielus projektus un Eiropas naudu piesaistošo Pasažieru vilcienu.

Jaunākās ziņas kategorijā

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds  19

Viena no iespējām, kā mazināt akcīzes nodokļa celšanas negatīvo ietekmi uz Latvijas konkurētspēju, ir atjaunot ceļu fondu - nevis tikai autoceļu, bet kā ceļu fondu, jo ceļš ir ceļš – vienalga, vai tas ir dzelzceļš, vai autoceļš. Tas būtu...

Reklāma