Dienas Bizness

 • 29 trešdiena,
  marts

  Aldonis, Agija

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8646

  USD: 1.0859

Ekonomika

SM airBaltic akcionāru līguma lietā vēršas Drošības policijā  2

Satiksmes ministrija (SM) vērsusies ar iesniegumu Drošības policijā (DP) par interneta vietnes pietiek.com publiskoto Latvijas nacionālās lidsabiedrības airBaltic akcionāru sadarbības līgumu, kuru parakstījis bijušais satiksmes ministrs Ainārs Šlesers.

Par to raksta pietiek.com. Iesnieguma saņemšanu apstiprināja arī Drošības policija. Pietiek.com raksta, ka SM iesniegums pamatots ar faktu, ka airBaltic līgumam noteikta konfidencialitāte un bez pušu piekrišanas to nedrīkst publiskot. Iesniegumā SM aicina noskaidrot, kā varējusi notikt līguma kopijas nopludināšana medijos.

Db.lv jau rakstīja, ka 1.oktobrī interneta vietnē pietiek.com publiskots, pēc lapas autoru sniegtās informācijas, airBaltic akcionāru līgums starp Latvijas valsti un airBaltic vadītājam Bertoltam Flikam piederošo uzņēmumu Baltijas aviācijas sistēmas.

Pietiek.com autori apgalvo, ka 2009.gada 4.martā parakstītais akcionāru līgums mīkstinājis valsts savulaik ar skandināvu lidsabiedrību SAS noslēgto akcionāru līgumu par labu Baltijas aviācijas sistēmām. Līdz ar to vienīgais veids, kā valsts patlaban var īstenot ietekmi airBaltic, ir lidsabiedrības padome, kurā valstij ir trīs vietas, Baltijas aviācijas sistēmām - divas vietas. Tomēr arī šajā punktā Šlesera parakstītais līgums spēris soli pretim Flika kompānijai. Iepriekšējais airBaltic akcionāru līgums ar SAS paredzēja, ka valstij pienākas airBaltic padomes priekšsēdētāja vieta, bet privātajam īpašniekam - padomes priekšsēdētāja vietnieka, taču jaunajā līgumā noteikts, ka varbūt arī otrādi. Tas nozīmē, ka faktiski Flikam piederošais uzņēmums var kontrolēt gan visu airBaltic menedžmentu un valdi, gan arī uzraudzīt valdes darbu.

Saistītie raksti

Jaunākās ziņas kategorijā

Lux Express starptautiskajos maršrutos kursēs jauni autobusi

Lux Express starptautiskajos maršrutos kursēs jauni autobusi

Igaunijas starptautisko pārvadājumu grupa Lux Express iegādājusies sešus jaunākās paaudzes Scania Irizar autobusus, kuri tiks izmantoti, lai apkalpotu pasažierus maršrutos Tallina-Rīga un Tallina-Pēterburga. Jaunie autobusi pasažierus...

Reklāma