Dienas Bizness

 • 28 otrdiena,
  marts

  Gunta, Ginta, Gunda

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8640

  USD: 1.0889

Ekonomika

Sniegs kavē arī atkritumu izvešanu  1

Ilgstošā snigšana un netīrītie ceļi, kā arī automašīnas, kas novietotas gar ielu malām un namu iekškvartālos, vietām pilnībā liedzot atkritumu izvešanas transportam piekļūt pie atkritumu konteineriem.

Atkritumu savācēju dati liecina, ka aptuveni piektā daļa no visu konteineru izvešanas kavējas, raksta Neatkarīgā.

To, ka ir problēmas ar atkritumu izvešanu nenoliedz izvedēji un atbildīgie par šā procesa nodrošināšanu. «Specializētais 20 tonnu smagais transports nevar iebraukt vietās, kur sniega sega un sanesumu rada risku transporta pārvietošanās iespējām, kā arī nedrīkst pārvietoties vietās, kur var tikt apdraudētas iedzīvotāju novietotās automašīnas,» komentē uzņēmuma L&T vadītājs Reinis Ceplis.

Viņš norāda, ka problēmas ir ne tikai Rīgā, bet arī reģionos. Tā, piemēram, Rēzeknes novadā vietējie ceļi ir aizputināti, un tas nozīmē, ka atkritumu savācēji fiziski nevar iztukšot konteinerus.

«Rekords bija 4.janvārī, kad Āgenskalnā 17 stundas bez pārtraukuma centāmies izvest atkritumus,» piebilst R.Ceplis.

Savukārt Rīgas domes Vides pārvaldes priekšnieks Askolds Kļaviņš uzsver, ka tas ir katra namu apsaimniekotāja godaprāta jautājums. «Ja namu teritorijā ir labs apsaimniekotājs, tad problēmām ar atkritumu izvešanu nevajadzētu būt,» pārliecināts ir A.Kļaviņš.
 

Saistītie raksti

Reklāma