Turpmāk par kuģošanas līdzekļa vadīšanas noteikumu pārkāpumiem administratīvi sodīt varēs arī ūdensmotociklu vadītājus.

Šādu iespēju paredz Saeimas Juridiskās komisijas pirms trešā lasījuma atbalstītie grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (APK).

Grozījumi nosaka, ka ūdensmotocikli turpmāk tiks uzskatīti par sportam un atpūtai paredzētiem kuģošanas līdzekļiem. Līdz ar to arī ūdensmotocikla vadītājiem varēs piemērot naudas sodu par braukšanu dzērumā, peldvietās, braukšanu bez glābšanas vestēm, kā arī par citiem kuģošanas līdzekļu vadīšanas noteikumu pārkāpumiem.

Sodīs par braukšanu dzērumā ar ūdensmotocikliemSodīs par braukšanu dzērumā ar ūdensmotocikliem«Ļoti būtiski, ka, sākoties atpūtas sezonai, grozījumos iekļauti arī ūdensmotocikli, jo tieši par to vadīšanu dzērumā tiek saņemts visvairāk sūdzību,» uzsver Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Vineta Muižniece. «Līdz šim bija iespējamas pārāk plašas interpretācijas par ūdensmotociklistu sodīšanu. Komisijas atbalstītie grozījumi šīs neskaidrības novērš, kodeksā ietverot arī šādus kuģošanas līdzekļus. Mēs ceram, ka normu piemērotāji šo jauno iespēju kontrolēt situāciju uz ūdeņiem ņems vērā un mēs vasarā varēsim justies drošāk.»

Plānots, ka grozījumi APK Saeimā galīgajā lasījumā tiks skatīti ceturtdien, 30.aprīlī.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra