Dienas Bizness

 • 26 trešdiena,
  aprīlis

  Alīna, Sandris, Rūsiņš

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8493

  USD: 1.0891

Ekonomika

Sodīs par braukšanu dzērumā ar ūdensmotocikliem  4

Turpmāk par kuģošanas līdzekļa vadīšanas noteikumu pārkāpumiem administratīvi sodīt varēs arī ūdensmotociklu vadītājus.

Šādu iespēju paredz Saeimas Juridiskās komisijas pirms trešā lasījuma atbalstītie grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (APK).

Grozījumi nosaka, ka ūdensmotocikli turpmāk tiks uzskatīti par sportam un atpūtai paredzētiem kuģošanas līdzekļiem. Līdz ar to arī ūdensmotocikla vadītājiem varēs piemērot naudas sodu par braukšanu dzērumā, peldvietās, braukšanu bez glābšanas vestēm, kā arī par citiem kuģošanas līdzekļu vadīšanas noteikumu pārkāpumiem.

Sodīs par braukšanu dzērumā ar ūdensmotocikliemSodīs par braukšanu dzērumā ar ūdensmotocikliem«Ļoti būtiski, ka, sākoties atpūtas sezonai, grozījumos iekļauti arī ūdensmotocikli, jo tieši par to vadīšanu dzērumā tiek saņemts visvairāk sūdzību,» uzsver Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Vineta Muižniece. «Līdz šim bija iespējamas pārāk plašas interpretācijas par ūdensmotociklistu sodīšanu. Komisijas atbalstītie grozījumi šīs neskaidrības novērš, kodeksā ietverot arī šādus kuģošanas līdzekļus. Mēs ceram, ka normu piemērotāji šo jauno iespēju kontrolēt situāciju uz ūdeņiem ņems vērā un mēs vasarā varēsim justies drošāk.»

Plānots, ka grozījumi APK Saeimā galīgajā lasījumā tiks skatīti ceturtdien, 30.aprīlī.

Jaunākās ziņas kategorijā

Augs tarifi vairums SIA Galss Buss apkalpotajos Pierīgas maršrutos

Augs tarifi vairums SIA Galss Buss apkalpotajos Pierīgas maršrutos

Turpinot vietējās nozīmes maršrutu autobusu tarifu vienādošanu, no 2017. gada 1. maija SIA Galss Buss apkalpotajos maršrutos, kas savieno Rīgu ar Sauriešiem, Cekuli, Jauncekuli, Upeslejām, Ropažiem, Kākciemu un Salaspili, braukšanas maksa...

Reklāma