Turpmāk bezbiļetniekiem sabiedriskajā transportā piemēros nevis administratīvo sodu, kā tas bijis līdz šim, bet līgumsodu kas atkarīgs no maršruta mēnešbiļetes cenas un varēs sasniegt 50 Ls. Ja bezbiļetnieks nespēs sodu samaksāt uz vietas, tiks piemērots līgumsods ar soda procentiem par katru nokavēto soda nomaksas dienu.

Ministru kabinets pieņēmis jaunu kārtību, kādā turpmāk bezbiļetniekiem sabiedriskajā transportā tiks piemērots sods par braukšanu bez biļetes, kā arī pieņēmusi jaunu maksimālā soda apmēru, informē Satiksmes ministrija (SM).

Noteiktais maksimālais soda apmērs pilsētas nozīmes maršrutos tagad piesaistīts mēnešbiļešu cenai, savukārt reģionālos pārvadājumos – lielākajai attiecīgā pārvadātāja noteiktajai braukšanas biļetes cenai.

Līdz šim par braukšanu bez biļetes pilsētas maršrutos tika piemērots administratīvais sods no diviem līdz pieciem latiem, bet reģionālajos starppilsētu maršrutos - no desmit līdz piecpadsmit latiem.

Lēmums pielīdzināt maksimālā soda apjomu abonementa biļetes cenai pieņemts, jo pārsvarā iedzīvotāji izmanto sabiedrisko transportu, lai nokļūtu uz darbu, izglītības iestādēm, valsts un pašvaldību institūcijām pārsvarā vidēji diviem braucieniem dienā, respektīvi, 40 braucieniem mēnesī. Tādēļ daļēji pilsētas nozīmes maršrutos soda nauda par braukšanu bez biļetes pielīdzināta mēnešbiļetes cenai, lai veicinātu iedzīvotājus izmantot abonenta maksājumus par braukšanu sabiedriskajā transportā, skaidrots SM paziņojumā.

«Šādi sabiedriskā transporta pakalpojumu izmantošanas paradumi ir novēroti arī reģionālos starppilsētu un reģionālos vietējās nozīmes maršrutos, tikai tajos nav izplatīti abonementa maksājumi, un šādu abonementa biļešu iegādes iespējas un braukšanas maksa ir atkarīga no brauciena garuma,» pauž SM pārstāvji.

Tāpat precizēts tas, ka vienīgais pasažiera braukšanas tiesības apliecinošais dokuments ir biļete. «Personai, kura ir tiesīga izmantot sabiedrisko transportlīdzekli ar braukšanas maksas atvieglojumu, ir jāuzrāda biļete, kurā norādīta attiecīgā atlaide, kopā ar attiecīgo dokumentu, kas apliecina šīs personas tiesības uz braukšanas maksas atvieglojumu,» paziņojusi SM.

Noteikumu projekts precizē arī bagāžas, dzīvnieku un bērnu pārvadāšanas kārtību, kā arī paplašina iespējamo biļešu tirdzniecības vietu loku - braukšanas biļetes turpmāk varēs iegādāties biļešu kasē, elektroniski, pa tālruni, sabiedriskajā transportlīdzeklī un citās tirdzniecības vietās.

Tāpat jaunā kārtība turpmāk ļaus pirmsskolas vecuma bērniem braukt sabiedriskajā transportā bez maksas, aizņemot atsevišķu sēdvietu, kas netika atbalstīts MK projektā pirms tam. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra