«Būs,» tā, atbildot uz jautājumu, kāpēc kontrolieri gadījumos, kad sabiedriskajā transportā pieķerts tā sauktais «zaķis», nevarētu pieņemt maksājumu ar karšu nolasīšanas aparātiņu, sacījis SIA Rīgas satiksme valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens.

«Pašreiz izskatām piedāvājumu, kur tehniskais risinājums ir elementārs: viedtālrunim pievieno lasītāju, instalē programmu, ir uzņēmuma konts, un tajā pārskaita soda naudu. Tad varēs samaksāt uzreiz arī ar karti. Atvieglosim kontrolieriem darbu,» viņš skaidrojis laikrakstam Neatkarīgā.

Runājot par to, ka novembra beigās bezbiļetniekiem būs jāsāk maksāt lielās soda naudas, par ko tauta jau tagad šausminās, Rīgas satiksmes vadītājs laikrakstam sacījis: «Man ir jautājums – kāpēc uztraucamies, vai sodu varēs samaksāt? Tāpēc, ka jau iepriekš plānojam pārkāpumu? Sodam ir jāstimulē izpildīt pienākumu – nopirkt biļeti. Nepateikšu, kāds sods draud par to, ka veikalā nozog maizi, kas arī maksā apmēram piecdesmit santīmu. Tā ir zādzība. Vai tad transportā nav tas pats? Bet ir viedoklis, ka zaķis – tas jau nekas. Tramvajs taču brauks, ja arī zaķis iekāps. Arī tad, kad būs jaunie sodi, cilvēks varēs maksāt un maksāt, un neiekļūt soda reģistrā. Mums gan ir cerība, ka varbūt apniks maksāt un viņš nopirks biļeti.»

«Cilvēkiem nevajag satraukties par soda naudu, jo biļešu cenas nav mainījušās! Un nākamā gada budžetā neplānojam tās mainīt,» piebildis L. Bemhens. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra