Dienas Bizness

 • 22 svētdiena,
  janvāris

  Austris

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8660

  USD: 1.0632

Ražošana

Sodu par neatļautu auto novietošanu varētu palielināt līdz 20Ls

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja konceptuāli atbalstījusi Rīgas pilsētas pašvaldības policijas izstrādāto Administratīvo pārkāpumu kodeksa grozījumu projektu, kas paredz palielināt sodus par transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpšanu, Db.lv informēja Rīgas dome.

Pašvaldības policija uzskata, ka pašlaik spēkā esošais soda naudas apmērs nesasniedz savu mērķi - atturēt no pārkāpumu izdarīšanas.

Pašvaldības policijas skaidrojumā teikts: "(..) ir vērojama tendence, lai izvairītos no izdevumiem par transportlīdzekļa novietošanu maksas autostāvvietās, apzināti novietot transportlīdzekļus tam neparedzētā vietā. Rīgas pilsētas centrālā daļa ir pārblīvēta ar vieglajiem transportlīdzekļiem."

Piedāvātajos grozījumos ir precizēti gadījumi, kad personas var saukt pie atbildības par transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpumiem, kā arī ierosināts par šiem pārkāpumiem noteikt diferencētus sodus, kā minimālo sodu pārsvarā saglabājot esošo, bet palielinot maksimāli piemērojamo sodu. Policija skaidro, ka soda naudas apmērs varētu tikt diferencēts atkarībā no pilsētas rajona, kurā izdarīts pārkāpums: piemēram, centrā sodu par vienkāršākajiem pārkāpumiem varētu palielināt līdz 20 latiem, nomalēs tas paliktu pašreizējā līmenī.

Satiksmes un transporta lietu komiteja grozījumu projektu nodeva izskatīšanai Rīgas domes Drošības un kārtības jautājumu komitejai. Pēc tam tas varētu tikt iesniegts izvērtēšanai Ministru kabinetam.

Galīgo lēmumu par Administratīvo pārkāpumu kodeksa grozīšanu var pieņemt tikai Latvijas Republikas Saeima.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

airBaltic plāno ieviest 10 papildu maršrutus

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 2016. gadā pasažiera pārvadājuma skaitu palielināja par 10%  un 2017. gadā pieejamo biļešu skaitu plāno palielināt par 16%, tādējādi uzlabojot savienojumus ar Eiropu, Skandināviju, Krieviju, NVS un Tuvo...

Reklāma